„Piastowska Piątka” w Pobiedziskach


22 kwietnia to kolejna ważna data w kalendarzu biegacza. Tego dnia odbędzie się III Bieg „Agrobex Piastowska Piątka” w Pobiedziskach. To jednocześnie trzecia odsłona imprezy sportowej Agrobex Cykl Biegów 5/5. W Pobiedziskach od godz. 11 biegacze będą rywalizować na trasie wokół historycznego grodu, na dystansie 5 km.

Biegacze wystartują przy Skansenie Miniatur Szlaku Piastowskiego w Pobiedziskach i pobiegną trasą w pięknych okolicach. Kwietniowe zawody są już trzecimi w ramach Cyklu Biegów 5/5 organizowanych przez firmę Agrobex i portal wszystkoobieganiu.pl. – Poprzednim razem zawodnicy również rywalizowali w Pobiedziskach, tym razem przygotowaliśmy inną trasę, niż podczas styczniowej edycji – mówi Przemysław Walewski, znany maratończyk i redaktor naczelny portalu wszystkoobieganiu.pl. Podobnie jak w styczniu, bieg odbędzie się w kategorii open dla kobiet i mężczyzn. Organizatorzy przewidują pamiątkowy medal i posiłek regeneracyjny dla każdego biegacza, a dla najszybszych także puchary oraz upominki. Zostanie przygotowana osobna klasyfikacja dla rywalizujących w nordic walking.

Kwietniowe i kolejne zawody wliczane będą do Grand Prix 5/5, a suma biegów pozwoli nagrodzić najlepszych z najlepszych. Biegacze spotkają się również w Zalasewie, tradycyjnie na placu przy Szkole Podstawowej, tym razem 17 września. Aby znaleźć się w końcowej klasyfikacji imprezy Agrobex Cykl Biegów 5/5, należy ukończyć co najmniej trzy z pięciu biegów. Dzięki temu jeszcze więcej osób przekona się do regularnej aktywności fizycznej i startów w zawodach. – Od wielu lat chętnie i z sukcesami organizujemy wydarzenia, które promują sport. W tym celu założyliśmy też Szkółkę Biegową – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży spółki Agrobex. Aby wziąć udział w III Biegu „Agrobex Piastowska Piątka” w Pobiedziskach należy zapisać się na stronie internetowej plus-timing.pl lub wszystkoobieganiu.pl. Na miesiąc przed imprezą już ponad 100 biegaczy się zapisało, a kolejnych 150 wyraziło zainteresowanie imprezą.

Dodaj komentarz