Pewniak czy grecki czarny koń?


Znamy już pierwszego półfinalistę. „Nasi” wielkopolscy Portugalczycy zagrają w strefie medalowej, a Opalenica wciąż cieszyć się będzie, że w miejscowym ośrodku nadal będzie panowała euoratmosfera. Gdańsk w piątkowy wieczór będzie areną kolejnego pojedynku. Niemcy grający do tej pory na Ukrainie przenoszą się na mecz do Polski. Na ich drodze staną Grecy, którym polski klimat bardzo służy będą walczyć, jak zwykle, może mało efektownie, ale co najważniejsze skutecznie. Czy dojdzie do niespodzianki?. Realiści mówią, że cuda się zdarzają, ale gdy grają Niemcy, nie ma na nie miejsca. Grecy wieżą w sukces, bo to nie tylko wymiar sportowy, ale w kraju targanym kryzysem ekonomicznym, zwycięstwo będzie prawdziwym balsamem na wszystkie smutki. 

 

gol
Strefa Kibica:

 

Kino Letnie:

18:00 Scena główna – Jak ona to robi?

Czterokrotnie nagradzana Złotym Globem Sarah Jessica Parker – odtwórczyni roli Carrie Bradshaw, najsłynniejszej singielki świata – powraca na ekrany kin, aby udowodnić milionom kobiet, że seks to tylko jedna z wielu atrakcji w wielkim mieście! W długo oczekiwanej adaptacji światowego bestselleru Allison Pearson, gwiazda „Seksu w wielkim mieście” wciela się w ambitną menadżer Kate Reddy, która budzi podziw przyjaciół i kolegów z pracy, sprawnie godząc bogate życie rodzinne z zawrotną karierą w biznesie. Gdy jej klientem zostanie uwodzicielski Jack Abelhammer (Pierce Brosnan), Kate przyjdzie zmierzyć się z pokusą wielkich pieniędzy i jeszcze większych namiętności, kosztem szczęścia u boku dobrodusznego męża.

 

Mecz:

20:45 Telebimy, Ćwierćfinał: Niemcy – Grecja, Gdańsk, PGE Arena

 

Teatr:

22:45 Scena Główna. Polski Teatr Tańca – spektakl „Football@”

Spektakl inspirowany piłką nożną.

 

Koncert:  

23:55 Scena Główna  FAN ZONE Rezydent – DJ SET

DJ’e grający muzykę dance/pop/house

 

Jak minął czternasty dzień:

Znowu lało. Deszcz skończył się na krótko przed występem Indios Bravos. Zespół Piotra Banacha zagrał świetny koncert dla ponad dwóch tysięcy fanów, którzy przy mieszance rocka, reggae i bluesa rozgrzewali się przed piłkarskimi emocjami.

Kibice oglądali w Strefie Kibica pierwszy z siedmiu ostatnich meczy UEFA EURO 2012. Na warszawskim Stadionie Narodowym Portugalczycy pokonali Czechów 1:0 i zapewnili sobie miejsce w półfinale turnieju.

Wszystko wskazuje na to, że deszcz przestanie krzyżować plany organizatorom i kibicom tak twierdzą przynajmniej synoptycy.

 

Juliusz Podolski, exPress Dziennikarska Agencja Usługowa

logoexpress

Fot. Strefa Kibica

Dodaj komentarz