Petr Nemec: – Gdybyśmy mieli więcej czasu, to strzelilibyśmy drugą bramkę

– Gdybyśmy mieli więcej czasu to strzelilibyśmy drugą bramkę – tymi słowami Petr Nemec podsumował inauguracyjne spotkanie swoich podopiecznych w Fortuna 1 Lidze.  Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Na pomeczowej konferencji trener Warty Poznań zaznaczył przewagę swojej drużyny w końcówce meczu z Garbarnią Kraków. Mimo tego, uznaje wynik 1:1 za sprawiedliwy, a jeden punkt zdobyty na boisku w Grodzisku Wielkopolskim za bardzo cenny. Podkreślił, że zieloni momentami grali zbyt nerwowo, a spokój wprowadził dopiero Artur Marciniak wprowadzony w 62. minucie, który zmienił Niklasa Zulciaka.

Z podziałem punktów zgodził się także trener gości Mirosław Hajdo. Pochwalił swój zespół za lepszą postawę, niż w poprzednim meczu ze Stalą Mielec. – Jechaliśmy na to spotkanie z postanowieniem rehabilitacji – mówił szkoleniowiec Garbarni.

Kolejnym rywalem Warty Poznań będzie zespół Stali Mielec, a mecz zostanie rozegrany 4 sierpnia o godz. 17:00 na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim.

Warta Poznań – Garbarnia Kraków 1:1 (0:1)
Bramki: Bartosz Kieliba (77. minuta) – Jakub Wróbel (35. minuta)
Żółte kartki: Węsierski, Masiuda (Garbarnia)
Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin)

Warta Poznań: Adrian Lis – Mateusz Wypych, Bartosz Kieliba, Tomasz Dejewski, Jakub Kiełb – Adrian Cierpka, Michał Grobelny – Krzysztof Biegański (57. Krystian Sanocki), Niklas Zulciak (62. Artur Marciniak), Wojciech Fadecki – Paweł Piceluk (72. Robert Janicki).

Garbarnia Kraków: Marcin Cabaj – Paweł Pyciak, Michał Czekaj, Krzysztof Kalemba (85. Arkadiusz Garzeł), Łukasz Pietras – Jakub Wróbel (82. Filip Wójcik), Przemysław Lech, Karol Kostrubała (73. Marek Masiuda), Szymon Kiebzak – Mateusz Węsierski, Tomasz Ogar.