Pętla Wilczak gotowa


Zakończyła się realizacja pierwszej części największej inwestycji komunikacyjnej w Poznaniu – budowy trasy tramwajowej na Naramowice. Na pętli Wilczak wybudowano już nowe torowisko tramwajowego i sieć trakcyjną. Od 2 września dojeżdżać tam będą tramwaje, a najpóźniej wiosną 2022 roku nastąpi kompleksowe uruchomienie całego układu komunikacyjnego w stronę Naramowic.

 

– Tak jak zapowiadaliśmy od 2 września, wraz z początkiem nowego roku szkolnego, pętla Wilczak będzie otwarta. Na swoją stałą trasę wrócą tramwaje linii numer 3. Będą one obsługiwane w większości przez najnowszy tabor w Poznaniu, czyli dwukierunkowe tramwaje Moderus Gamma. Za niecałe trzy lata to właśnie te tramwaje będą obsługiwać całą trasę na Naramowice – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.
Rozbudowę pętli Wilczak, która była pierwszym etapem budowy trasy tramwajowej na Naramowice, zakończono na czas. W zeszłym tygodniu nastąpił odbiór robót budowanych. Pętla pomyślnie przeszła testy i jest gotowa do obsługi pasażerów MPK.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz