Paweł Przybylski najlepszy w IV ALT OPEN

Czwartą edycję cyklu turniejów amatorskich ALT OPEN, odbywających się pod patronatem „Naszego Głosu Poznańskiego”, zdominował Paweł Przybylski. Startujący drugi raz w imprezie organizowanej przez Park Tenisowy Olimpia tenisista, nie stracił w turnieju ani jednego seta i pewnie pokonał w meczu finałowym Jakuba Jakubowskiego. Na czele klasyfikacji generalnej wciąż utrzymuje się Maciej Ratajczak z Szamocina, który niespodziewanie odpadł tym razem już w ćwierćfinale imprezy.

W drugi weekend lutego pogoda w Parku Tenisowym Olimpia dopisała – było słonecznie i ciepło, co sprzyjało turniejowej atmosferze. Do czwartej w cyklu ALT OPEN imprezy zgłosiło się 18 zawodników, z czego siedmiu skorzystało z możliwości startu w turnieju pocieszenia. Tu najlepszy okazał się Andrzej Kiełbiowski, który w finale pokonał Pawła Włoszczuka przy wyniku 6:4 6:3.

W turnieju głównym dobrze zaprezentował się debiutant – Wojciech Bazyly –  który dotarł do półfinału imprezy, gdzie musiał uznać wyższość Jakuba Jakubowskiego. Niespodzianką był udział w drugim półfinale Radosława Starczewskiego, który po najbardziej zaciętym pojedynku w tym turnieju, pokonał lidera klasyfikacji generalnej – Macieja Ratajczaka – przy wyniku 4:6 6:4 10:5. Mecz finałowy, który został rozegrany w niedzielne przedpołudnie był zdominowany przez Pawła Przybylskiego, który nie dał szans zmęczonemu trudami rywalizacji dnia poprzedniego Jakubowi Jakubowskiemu.

Po czterech edycjach turnieju ALT OPEN liderem klasyfikacji generalnej pozostaje Maciej Ratajczak. Na drugie miejsce awansował Krzysztof Lidwin, a Jakub Jakubowski i Paweł Przybylski zajmują odpowiednio 4 i 6 lokatę w tym zestawieniu.

Sponsorami  IV edycji imprezy ALT OPEN były firmy PRINCE i GEHWOL. Patronat prasowy sprawuje Nasz Głos Poznański. Kolejna szansa do tenisowej rywalizacji już za dwa tygodnie. Serdecznie zapraszamy!