PARK(ing) Day w gminie Czerwonak!


W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w trzech miejscowościach gminy Czerwonak szara rzeczywistość parkingu zamieni się w zieloną strefę parku.

Czterodniowy event, organizowany na czterech parkingach przy węzłach przesiadkowych (okolice dworców) odbywać się będzie pod różnymi hasłami. W każdym z tych miejsc surowa przestrzeń parkingu w godzinach 14:00 – 18:00 zamieni się w zieloną strefę relaksu, gdzie będzie można odpocząć na zielonych, trawiastych poduszkach i leżakach, poczytać książki, poczęstować się jabłkiem a dodatkowo poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ekologii oraz Zintegrowanego Transportu Publicznego. Zorganizowane zostaną prelekcje i warsztaty tematyczne.

– Zrównoważony transport to jeden z elementów zrównoważonego rozwoju, czyli takiego myślenia o świecie, które zakłada współdziałanie w obszarach społeczeństwa, gospodarki i środowiska – mówi Marcin Wojtkowiak, wójt gminy Czerwonak. – Dziś wyzwaniem rozwojowym, które wpływa na środowisko jest nie tylko sposób, w jaki się przemieszczamy, ale i zmiany klimatyczne, których negatywne efekty są coraz bardziej dostrzegalne. Wybierając ekologiczne formy transportu takie jak komunikacja publiczna czy rower, idźmy o krok dalej dbajmy o środowisko również w jego „drobnych” przejawach jak choćby: ochrona pszczół, nasadzenia roślin miododajnych czy też  rezygnacja z plastiku. Chciałbym aby te węzły łączyły nas nie tylko komunikacyjnie, ale również łączyły wokół wspólnych celów, jakimi jest dbałość o środowisko przyrodnicze i czyste powietrze.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz