Park Bambrów Poznańskich oficjalnie otwarty


Bambrzy, czyli osadnicy z okolicy Bambergu, którzy przybyli do Poznania 300 lat temu mają swój park w Poznaniu. Jest zlokalizowany na Dębcu, u zbiegu ulic Dolna Wilda i Orzechowa, w miejscu dawnych ogrodów działkowych. W piątek nastąpiło jego oficjalne otwarcie. Wzięli w nim udział władze miasta Poznania, mieszkańcy Dębca, dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli oraz członkowie Towarzystwa Bambrów Poznańskich. Radę Miasta Poznania reprezentowali: przewodniczący Grzegorz Ganowicz, Dominika Król, Grzegorz Jura i Henryk Kania. Organizatorem uroczystości była Rada Osiedla Zielony Dębiec.

– Planując park pomyślano o wszystkim – jest tu miejsce zabaw dla dzieci, przestrzeń dla psów oraz osób, które chcą po prostu odpocząć. Takich zielonych miejsc chcemy w Poznaniu budować jak najwięcej. Są one potrzebne również ze względu na zmiany klimatyczne – zauważyła Katarzyna Kierzek – Koperska, zastępczyni prezydenta Poznania.

– To nie pierwszy i nie ostatni park, który otwieramy. Bardzo mocno inwestujemy w zieleń. Mieszkańcom Dębca życzę, aby każdą wolą chwilę mogli wykorzystywać w tym przepięknym miejscu, a dzieciom, jak najwięcej frajdy – dodał Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz