Oszczędzać na oponach


Już niejeden właściciel samochodu przekonał się, że jego samochód jest prawdziwą skarbonką bez dna. Nawet kiedy jest on „bezawaryjny” to co jakiś czas trzeba wymienić w silniku olej, filtry, klocki oraz tarcze hamulcowe, nie zapominając o oponach. Tego się nie da przeskoczyć, jeśli ktokolwiek marzy o tym, by samochód jeździł bez większych awarii. Koszt tych podstawowych części może przerażać co niektórych właścicieli tych popularnych dwuśladów. Szczególnie jeśli chodzi o opony, których cena może sięgać nawet do kilku tysięcy za jedną sztukę. Tylko głupiec nie szukałby w tym momencie oszczędności. Warto więc się do tego przyłożyć i znaleźć dobre ogumienie w rozsądnej cenie.

Miejsce jest ważne

Polacy są konserwatystami, szczególnie jeśli chodzi o zakupy. W większości przypadków lubimy kupować w stacjonarnych sklepach, do których można wejść i towar kolokwialnie mówiąc „pomacać”. Do takich sklepów przyciąga nas również możliwość interakcji ze sprzedającym, który według kupującego może coś doradzić, dać jakiś mały rabat. Ten obraz stosuje się również do zakupu części samochodowych w tym również do opon. Mimo, że jak sami właściciele warsztatów z oponami przyznają, że ich asortyment nie należy do najbogatszych, wielu szczególnie starszych kierowców zagląda do nich płacąc za opony z średniej półki koszmarne pieniądze, jakby kupowali opony premium. A wystarczy zajrzeć do sieci i wyszukiwarce wpisać opony, by znaleźć sklepy, w których można je kupić o wiele taniej niż u znajomego za rogiem. Oferta w sieci jest spora. Nie każdy sklep jest doskonały, dlatego warto poszukać rzeczywiście godnego zaufania, takiego jak tirendo. Sklepy mające swoje podwoje w sieci dzięki niskim kosztom funkcjonowania mogą oferować niższe ceny od kilkunastu do kilkudziesięciu procent. Jest więc o co zabiegać. Co więcej sklepy internetowe z oponami posiadają o wiele szerszą ofertę od  tradycyjnych ich odpowiedników. Jak można już było przeczytać w wywiadach z właścicielami tradycyjnych warsztatów z oponami, producenci opon nie kwapią się do współpracy z mniejszymi serwisami, a jeśli klient chce kupić opony, które nie znajdują się w ofercie sklepu, wówczas są one sprowadzane na zamówienie, często ze sklepów internetowych.

Czas może dać zaoszczędzić

Jak można zauważyć w wielkopolskich serwisach opon, najczęściej kupuje się opony przed samym ich założeniem. Mało kto zwraca uwagę na fakt, że właśnie w tym okresie opony są najdroższe. To nic, że wystawiane są informacje o promocyjnych cenach opon, jest to zabieg typowo marketingowy, nie mający nic wspólnego z tańszymi zakupami. Prawdziwe tanie zakupy można zrobić kupując opony na długo przed sezonem. Jak wskazują ekonomiści, na takich zakupach można zaoszczędzić nawet do 30% ceny opon. Biorąc to pod uwagę, jeśli ma się zamiar kupić opony na okres letni, to warto je kupować już pod koniec roku lub najpóźniej do święta Trzech Króli. Analogicznie zakupy opon zimowych warto robić najpóźniej do początku wakacji. Powód takich obniżek jest banalnie prosty. Sprzedawcy biorąc od producentów opony, biorą również na siebie obowiązek ich przechowywania. Przed sezonem trzeba więc wysprzedać stare zapasy, aby zrobić miejsce na nowości. Dzięki temu można dokonać korzystnych zakupów.

Dodaj komentarz