Ostrzeżenie IMGW dla powiatu poznańskiego


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu i burzami w powiecie poznańskim. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85 procent, a miejscami spadnie do 50 mm deszczu.

–  Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia  – od 15 mm do 30 mm, a miejscami do 50 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 60 km/h – informuje synoptyk Marek Pruchniewicz z Biura Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu. Ostrzeżenie obowiązuje do końca dnia.

Kierowcy zmierzający wieczorem do powiatów: wrzesińskiego, jarocińskiego, pleszewskiego, słupeckiego, konińskiego, tureckiego i kolskiego muszą zachować szczególną ostrożność, gdyż w tych częściach Wielkopolski już występują opady deszczu i będą się nasilać.

POLECAMY MATERIAŁ:

Zalany Poznań i okolice (FILM)

Jeśli chcecie się z nami podzielić swoimi zdjęciami lub filmami o trudnych warunkach na drogach i burzach zapraszamy do przesyłania na adres kontakt@naszglospoznanski.pl.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

oprac. tww, źródło: IMGW

Dodaj komentarz