Osiedle Dąbrówka – Leśna Polana w Dopiewcu: miejsce dla aktywnych


26 maja odbędzie się „Bieg o Koronę Księżnej Dąbrówki”, a w czerwcu festyn rodzinny dla mieszkańców Dąbrówki – Leśnej Polany w Dopiewcu.

Aktywny tryb życia to dzisiaj już nie tylko jest kwestia mody, ale tego, że ludziom zmieniły się w życiu priorytety. Uprawianie sportu to po prostu higiena XXI wieku. Z tego też powodu coraz chętniej na zamieszkanie wybierane są podpoznańskie miejscowości, gdzie nie brakuje terenów zielonych, idealnych do rekreacji i odpoczynku, gdzie powstają kolejne punkty handlowo-usługowe, przedszkola, szkoły i bardzo dynamicznie rozwija się infrastruktura drogowa. Z tych powodów wielką popularnością od lat cieszy się Dąbrówka i Dopiewiec w gminie Dopiewo, gdzie powstaje osiedle Dąbrówka – Leśna Polana, budowane przez dewelopera Linea.

Wielkim atutem tej lokalizacji jest szybki dostęp do Poznania i bliskość natury. Tuż obok osiedli znajduje się Las Zakrzewski, gdzie można udać się o każdej porze roku. Mieszkańcy mogą w nim aktywnie spędzać czas na 10-kilometrowej, oznaczonej, trasie biegowej lub na wyznaczonych szlakach / trasach rowerowych (ok. 60 km na terenie gminy). Dąbrówka i Dopiewiec to świetna baza wypadowa na dłuższe wycieczki rowerowe do Wielkopolskiego Parku Narodowego (np. do Puszczykowa przez Szreniawę – tzw. „grajzerówką” zahaczając o Jezioro Góreckie) lub dwie plaże kąpielowe nad Jeziorami Niepruszewskim i Lusowskim.

W okresie jesienno-zimowym istnieje możliwość wynajęcia sali gimnastycznej w Dąbrówce na międzysąsiedzkie rozgrywki w koszykówkę, siatkówkę, czy piłkę nożną. Zresztą w prężnie rozwijającej się gminie Dopiewo w minionych latach wybudowano kilka obiektów sportowych (boisk, sal gimnastycznych, siłowni na powietrzu).

Działalność dewelopera Linea ukierunkowana jest na aktywny tryb życia mieszkańców. Wspólnie z GOSiR Dopiewo organizuje największą imprezę sportową w gminie Dopiewo „Bieg o Koronę Księżnej Dąbrówki”, którego dziewiąta edycja odbędzie się 26 maja. W Dąbrówce przy ul. Parkowej na skraju lasu palędzko-zakrzewskiego spotykają się biegacze mali i duzi oraz chodziarze nordic walking. Atutem biegu jest fakt, że trasa w całości przebiega leśnymi duktami w otoczeniu zieleni. Dzieci do pokonania mają, w zależności od wieku, od 200 do 1000 metrów, biegacze dystansu głównego 10 km, a chodziarze 7,5 km. W imprezie uczestniczy 600 biegaczy, 150 chodziarzy i około 400 dzieci. Więcej informacji na: www.koronadabrowki.pl/.

Do aktywności fizycznej całe rodziny zachęca też GOSIR Dopiewo, który w 2019 roku zaplanował ok. 40 imprez sportowych, m.in. Zeuski – Dopiewskie Igrzyska Przedszkolaków, Maraton Fitness, Cross Duathlon Żarnowiec, Festyn Lekkoatletyczny w Dąbrówce, a we wrześniu dla rowerzystów odbędzie się wyścig kolarski Eliminator Szosowy. Z kolei Linea w czerwcu organizuje festyn rodzinny dla mieszkańców osiedla Dąbrówka – Leśna Polana w Dopiewcu.

Atutem Dąbrówki i Dopiewca jest też to, że znajdują się na zachód od Poznania, co przy częstszych wiatrach zachodnich, korzystnie wpływa na czystość powietrza.

Aktualnie Linea oferuje mieszkania z ogrodem od 27 m2 do 75 m2, domy od 88 do 122 m2 wraz z pełną kompleksową infrastrukturą osiedlową… i to wszystko w pakiecie już od 145.000 zł za własny „dom”.

Czytaj także:

Dąbrówka Leśna Polana w budowie

Węzły przesiadkowe w Palędziu i Dopiewie

Fot. Materiały prasowe

 

 

2 komentarze

  1. Sylwia pisze:

    Cudne miejsce – szczególnie o tej porze roku – polecam każdemu

  2. Radek pisze:

    Miejsce to jest świetnie skomunikowane z Poznaniem, a bliskość Lasu Zakrzewskiego bezcenna!

Dodaj komentarz