Oryginalny samolot F16 na MTP


Ponad 10 godzin pokazów, dziesiątki statków powietrznych, niespotykane dotąd atrakcje na ziemi. Tak zapowiadają się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Poznań Air Show 2018!

Wydarzenie odbędzie się 19 i 20 maja na terenie Portu Lotniczego Poznań-Ławica, w miejscu, które można nazwać kolebką polskiego lotnictwa. Pokazy będą okazją do upamiętnienia rocznic: 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, 100-lecia Polskiego Lotnictwa oraz 100-lecia Powstania Wielkopolskiego.

Dziś na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się z tej okazji konferencja prasowa połączona z otwarciem wystawy oryginalnego samolotu F16.
Ponadto w związku z odbywającymi się pierwszy raz w Polsce od 14 do 25 maja 2018r. ćwiczeniami NATO TIGER MEET, na poznańskim niebie będzie można zobaczyć najlepszych pilotów służących w siłach powietrznych krajów członkowskich Sojuszu Północno-Atlantyckiego. Ćwiczenia wojskowe NTM są zamknięte dla publiczności i jedyną możliwością zobaczenia wybranych samolotów uczestniczących w nim będzie właśnie podczas Poznań Air Show.

Zobacz także:

Rozpoczęły się targi 5 Pasji (ZDJĘCIA)

Więcej informacji – http://www.poznanairshow.pl/pl/

Zdjęcia Hieronim Dymalski i Roger Gorączniak

Dodaj komentarz