Opiekunka do dziecka w Poznaniu – na co uważać i gdzie znaleźć najlepszą nianię?


Wybór właściwej opieki nad dzieckiem spędza sen z powiek wielu rodzicom. Już na etapie oczekiwania na potomka, w ciągu 9 miesięcy ciąży, zdajemy sobie sprawę, że to wyjątkowe maleństwo musi mieć zapewnione najlepsze warunki do rozwoju. I choć możliwości jest obecnie wiele, od publicznych czy prywatnych żłobków, przedszkoli, po instytucję, jaką jest babcia, warto zdecydować się na profesjonalną i dobrze przygotowaną do zadania nianię.

Gdzie znaleźć najlepszą nianię dla dziecka?

Oczywiste jest, że nikt nie zastąpi roli rodziców w opiece nad maluchem. To oni znają swoje dziecko najlepiej i wiedzą, czego mu potrzeba. Instynkt rodzicielski odgrywa znaczącą rolę w wychowywaniu pociech. Życie jednak nie zawsze pozwala na to, aby mama czy tata przebywali na stałe w domu, towarzysząc swojemu dziecku aż do szkolnych lat. Alternatywą jest wówczas zatrudnienie profesjonalnej opiekunki.

Na szczęście, w dobie internetu nie musimy już przeglądać sterty ogłoszeń w lokalnej prasie, czy też szukać idealnej niani drogą pantoflową. Dostępne w sieci serwisy oferują łatwy i szybki sposób znalezienia takiej opiekunki, która będzie spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających rodziców. Zdecydowaną zaletą tego typu portali jest naprawdę szeroki wybór doświadczonych i sprawdzonych osób, których rzetelna praca znalazła już uznanie wśród rodziców. Dzięki temu z łatwością można wybrać nianię z dobrymi referencjami.

Dodatkowym atutem jest z pewnością możliwość wyszukania opiekunki w okolicy miejsca zamieszkania. Klikając we frazę „niania Poznań”, uzyskujemy w prosty sposób dostęp do bazy zarejestrowanych opiekunek, które właśnie w tym mieście są gotowe podjąć pracę.

Na co uważać, wybierając najlepszą nianię?

Dobra niania jest bez wątpienia na wagę złota. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór konkretnej osoby, której powierzymy swoje dziecko, warto prześledzić, czym należy kierować się, podejmując tak ważną decyzję.

  • Doświadczenie – jest z pewnością ważnym aspektem, który należy sprawdzić, zanim zatrudnimy osobę do opieki nad dzieckiem. Fakt, że niania ma w swoim CV wpisaną pracę z kilkumiesięcznym malcem, nie oznacza, że sprawdzi się również przy opiece nad naszym starszakiem, którego potrzeby i wymagania są przecież zupełnie inne.
  • Referencje – warto poprosić przyszłą nianię o przedstawienie opinii poprzednich pracodawców. Jeśli są one pozytywne, na pewno zyskamy większe zaufanie i poczucie bezpieczeństwa, zostawiając naszą pociechę pod opieką sprawdzonej osoby.
  • Zakres działań – przed wyborem opiekunki zapoznajmy się z zadaniami, jakie jest ona w stanie wykonać w zakresie zleconej pracy. Jeżeli zależy nam na tym, aby nasze dziecko było aktywne, musimy mieć pewność, że wybrana przez nas niania jest w stanie sprostać oczekiwaniom, chociażby chodząc z naszym dzieckiem na naukę pływania czy też regularne spacery.
  • Podejście do zdrowego stylu życia – to kolejna, ważna kwestia – szczególnie jeśli chcemy zadbać o zdrowie i prawidłowy rozwój naszego dziecka. Warto więc zwrócić uwagę, czy niania, na którą chcemy postawić, podziela nasze zdanie właśnie w tym zakresie. Można zapytać na przykład o formę spędzania wolnego czasu czy też poprosić o przygotowanie na próbę zdrowego posiłku. To bardzo ważne, jeśli zależy nam na prozdrowotnym wychowaniu naszej pociechy.

Choć informacje zawarte w bazie opiekunek są naprawdę szerokie i pozwalają wybrać osobę, która spełni nasze oczekiwania, tak naprawdę od nas samych zależy, na kogo ostatecznie się zdecydujemy i kto będzie idealną nianią dla naszego dziecka.

Dodaj komentarz