Opera poznaniakom


Opera poznaniakom – to cykl wydarzeń przygotowany na zakończenie sezonu 2017/2018. Teatr Wielki zaprasza w niedzielę w godz. 16-18.

Tegorocznym idiomem sezonu była tajemnica, przeszliśmy więc przez mroki kina noir w Rigoletto, weszliśmy w podświadomość Domana i Bogny w pięknej Legendzie Bałtyku, wystawiliśmy po raz pierwszy od stu lat operę Richarda Wagnera Śpiewaków norymberskich, Trojanem stworzyliśmy balet zaangażowany społecznie, a Napojem miłosnym pokazaliśmy operę od wewnątrz w estetyce próby.

Teatr Wielki chce uczcić zakończenie sezonu razem z widzami. Tarasy, schody i sale w operze staną się przestrzeniami warsztatowymi i koncertowymi. Usłyszymy zatem Chór Teatru Wielkiego, Przyoperowy Chór Dziecięcy, Chór Dziadów i Bab, Pierwszą Poznańską Niesymfoniczną Orkiestrę Ukulelea i zobaczymy duet Julii Korbańskiej i Gala Trobentara Žagara, który zatańczy do utworu Maxa Richtera.

To jednak nie wszystko. Opera zaprasza na pierwsze w Polsce operowe silent disco oraz jogę śmiechu. Każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na wiek. Koniec sezonu blisko i aby choć trochę osłodzić gorycz rozłąki, postanowiliśmy wspólnie pożegnać sezon 2017/2018. Rezerwujcie najbliższe niedzielne popołudnie i przybywajcie do Opery!

Szczegóły wydarzenia na stronie opera.poznan.pl.

Rozpocznijmy wakacje razem z Teatrem Wielkim!

Chór Teatru Wielkiego w Poznaniu

dyrygent Mariusz Otto

Przyoperowy Chór Dziecięcy

dyrygent Michał Mierzejewski

Chór Dziadów i Bab

dyrygent Grzegorz Wierus

Julia Korbańskia i Gal Trobentar Žagar

duet baletowy

choreografia Viktor Davydiuk

prowadzenie Jaromir Trafankowski

akompaniament Mirosław Gałęski

oraz

Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele

joga śmiechu

prowadzenie Piotr Bielski

operowe silent disco

po raz pierwszy w Polsce

operowa garderoba

animacje dla dzieci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz