Ogień wystąpi na koncercie Debiuty w Opolu


Spotkali się w 2011 roku jeszcze bez nazwy, by po prostu pisać piosenki. Miało być melodyjnie, przebojowo, ale też rock’and’rollowo. Przemek Zakrzewski, gitarzysta i lider, stworzył trzon zespołu wraz z kolegami z rodzinnego Kościana, Tomkiem Ratajczakiem (gitara) i Bartkiem Linke (perkusja). Potrzebny był frontman. Wybór padł na charyzmatycznego Filipa Popowa, z którym współpracowali przy innym projekcie jako autorem tekstów.

Pierwszy tekst do nowego zespołu pod tytułem „Ogień” stał się genialnym pomysłem na nazwę. Dziś piosenka jest już schowana głęboko w archiwach zespołu, ale przez kolejne lata muzycy rozwijali się nagrywając kolejne hity. „Nie ma magii” czy „Sam na sam” zdobywały topowe miejsca na regionalnych i internetowych listach przebojów, ale dopiero pojawienie się przy ich boku producenta Jaśka Kidawy wzniosło ich muzykę na najwyższy poziom.

Hitmaker znany między innymi ze współpracy z Wilkami i zespołem Feel stworzył razem z zespołem EP’kę „Mary Jane”. Tytułowa piosenka z miejsca stała się hitem sieci, a teledysk z serialowymi gwiazdami Ulą Dębską i Michałem Malinowskim zyskał wielkie zainteresowanie na YouTube, jak i na wielu portalach muzycznych i plotkarskich. Dzięki tej piosence zwyciężyli w finale kwietnia programu „O!Polskie Przeboje”, który stał się przepustką do udziału w koncercie Debiutów na 54. KFPP w Opolu.

W tej chwili muzycy kontynuują bardzo udaną trasę koncertową po Polsce, dzięki której „Mary Jane” i inne piosenki docierają do kolejnych widzów, którzy stają się później fanami ich muzyki. Bo nic tak nie zaraża emocjami jak właśnie Ogień!

Czytaj także artykuł o zespole:

Czy Ogień wystąpi na festiwalu w Opolu?

OBECNY SKŁAD ZESPOŁU

Filip POPÓW – wokal,

Przemek ZAKRZEWSKI – gitara,

Tomek RATAJCZAK – gitara,

Michał LEŚNIEWSKI – bas,

Bartek LINKE – perkusja

UTWORY:

Ogień – Sam na sam

Ogień – Nie ma magii

https://www.youtube.com/watch?v=VFbLkegVfHs

Ogień – Mary Jane

Dodaj komentarz