Czy Ogień wystąpi na festiwalu w Opolu?


Zespół Ogień, zagrał na żywo w studiu Radia Merkury im. Krzysztofa Komedy. Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia.

 

Z okazji obchodów 90 rocznicy powstania poznańskiego radia, zespół Ogień, zagrał w miniony piątek na żywo w studiu Radia Merkury im. Krzysztofa Komedy.

Miejsce koncertu nie jest przypadkowe. Największa poznańska rozgłośnia kilka miesięcy temu wzięła pod swoje skrzydła grupę muzyków z Kościana. Założyciel zespołu Przemysław Zakrzewski pukał wcześniej od drzwi do drzwi i wszędzie kończyło się na rozmowach i pochwałach, ale nowe utwory nadal leżały w szufladzie i grane były tylko na koncertach. Pod koniec 2016 roku płyta trafiła do Radia Merkury. Po kilku dniach piosenka „Mary Jane” znalazła się na antenie i zrobiła zawrotną karierę. Gdy trafiła na listę przebojów błyskawicznie znalazła się w czołówce, pokonując utwory uznanych wykonawców. Tytułowa „Mary Jane” liderowała na liście, obecnie zajmuje drugie miejsce. Piosenka trafiła do ramówek Radia Leszno, Radia Świnoujście, słuchają jej także mieszkańcy w Londynie i Chicago.

Prawdziwy wyskok z „poczekalni sławy” „Mary Jane” wystąpił po wyprodukowaniu teledysku przez Daniela Stanisławskiego z Wrocławia. Klip w krótkim czasie osiągnął 150 tysięcy odsłon na You Tube, co zwróciło uwagę największych portali internetowych i kolorowych gazet. Dodatkowym atutem było zatrudnienie znanych aktorów młodego pokolenia Uli Dębskiej i Michała Malinowskiego z serialu „Pierwsza Miłość”.

Przysłowiowy amerykański sen zespołu Ogień trwa dalej. Zaproszeni do Programu I Telewizji Polskiej „O! Polskie przeboje” wygrali I etap eliminacji do debiutów na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Teraz wszystko będzie zależało od nas Wielkopolan, ponieważ paszport na opolski festiwal przyznają widzowie i radiosłuchacze w drodze głosowania poprzez SMSy.

Wierzymy, że słuchacze Radia Merkury i czytelnicy „Naszego Głosu Poznańskiego” pomogą ambitnej grupie z Kościana zaśpiewać na opolskim festiwalu. Trzymamy kciuki za reprezentantów z Wielkopolski.

– Kiedy w 2011 roku tworzyliśmy zespół Ogień nie tylko chcieliśmy realizować swoje hobby, ale od pierwszej próby naszym celem było stworzenie poważnego projektu – powiedział Przemysław Zakrzewski, założyciel zespołu. – Pisząc muzykę do „Mary Jane” czułem, że powstaje przebój. Ostatecznie pomógł nam w tym bardzo Jarosław Kidawa, gitarzysta grupy Feel i producent muzyczny. Wspierało nas wielu ludzi i wszystkim jesteśmy za to wdzięczni. Jednak największe słowa podziękowania kierujemy do szefostwa i dziennikarzy Radia Merkury za zainteresowanie, bezinteresowność, niestawianie żadnych warunków. Do tej pory nigdzie nie spotkaliśmy takiej życzliwości, a byliśmy w wielu rozgłośniach. Podczas jubileuszowego koncertu w siedzibie radia czuliśmy się z naszymi fanami jak u siebie w domu i to oddaje nasze relacje. Na koniec dodam, że poza „Mary Jane” mamy wiele ciekawych własnych utworów i powstają nowe. Wierzymy, że ciężka praca, determinacja, motywacja i wiara w sukces spowoduje, że Kościan i cała Wielkopolska będzie z nas dumna.

– Podczas pisania „Mary Jane” nawet w snach nie myślałem, że piosenka zrobi taką karierę – stwierdził Filip Popów, wokalista zespołu. – Jest to historia, która może przydarzyć się każdemu, poza tym pewnie wielu ludzi o takich chwilach marzy. Dużo w niej emocji, marzeń o prawdziwej miłości, ale też dystansu i przenośni. Trafiona muzyka napisana przez Przemka Zakrzewskiego spowodowała, że utwór w całości podoba się, odnosi sukces na listach przebojów, powstał świetny klip, co powoduje, że zaczynamy kolejny etap w naszej działalności. Mamy dużo pokory i wiemy, że sporo pracy przed nami, ale cieszy nas to, co w ostatnim czasie się wydarzyło. Najważniejsze, że mamy wspaniałych fanów i coraz więcej słuchaczy, w końcu dla nich gramy i im przede wszystkim chcemy sprawiać radość.

– Do zespołu zaprosił mnie Filip Popów i od razu zaznaczył, że celem jest budowanie marki Ogień, jako zespołu grającego ambitną, własną muzykę – wspomina Michał Leśniewski, gitara basowa. – Tak trafiłem do grupy pasjonatów, którzy poważnie traktują to co robią. Nie ukrywam, że poświęciłem muzyce sporo życia i poniosłem wiele wyrzeczeń. Nie jesteśmy zespołem zawodowym, każdy z nas pracuje, dla mnie dodatkowo obciążające czasowo są wyjazdy na próby do Kościana, ponieważ mieszkam w gminie Pobiedziska. Widząc, ile udało nam się wspólnie osiągnąć do tej pory z satysfakcją mogę powiedzieć, że warto było ten wysiłek ponosić. Piosenka „Mary Jane” jest świetnym materiałem na letni przebój, znakomicie nas promuje, jednak mamy w repertuarze sporo dobrych utworów i pracujemy nad nowymi, co mam nadzieję spowoduje, że ugruntujemy nasz dorobek. Wierzę, że odwiedzimy z koncertami wiele miejscowości nie tylko w Wielkopolsce. Oczywiście teraz skupiamy się najbardziej o zdobycie przepustki na festiwal w Opolu. Marzymy, aby stanąć na scenie, na której występowali najwięksi polscy artyści.

Ogień tworzą: Przemysław Zakrzewski, Filip Popów, Michał Leśniewski, Tomasz Ratajczak i Bartosz Linke.

Ireneusz Antkowiak

Fot. Dariusz Skorupiński

 

 

Fot. Dariusz Skorupiński

 

Dodaj komentarz