Oferta poznańskich deweloperów


Na przestrzeni ostatnich kilku lat poznaniacy najchętniej kupowali mieszkania małe, kompaktowe. Dominowały kawalerki i lokale dwupokojowe. Zapytaliśmy lokalnych deweloperów, czy taka sytuacja nadal obowiązuje, czy może jednak zmieniły się preferencje kupujących.

Trendy na rynku nieruchomości zmieniają się, a wraz z nimi także oferty deweloperów. Te z kolei są dopasowane do oczekiwań, zasobności portfela i zdolności kredytowej nabywców. Na tym polega m.in. przewaga rynku pierwotnego – można na bieżąco reagować na potrzeby klientów i planować dla nich kolejne projekty mieszkaniowe. – Projekty Agrobexu są obecne we wszystkich segmentach rynku. Mamy zarówno mieszkania ekonomiczne jak i te z górnej półki cenowej. Dlatego widzimy rynek całościowo. Ta wiedza pomaga w strategicznym myśleniu o przyszłości. Pozwala także poznawać klientów i ich oczekiwania, a przez to lepiej dostosowywać ofertę. A tu nadal popularne są mieszkania małe w granicach 40 – 60 mkw. Właśnie m.in. takie lokale proponujemy w naszych poznańskich inwestycjach wielorodzinnych, czyli Wilczak 20 i Nowe Żegrze – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w spółce Agrobex. Ofertę dewelopera uzupełniają projekty: osiedle Radosna III w Zalasewie, osiedle Słoneczne w Szamotułach i nowość – Zielone Pobiedziska.

Mieszkania dwupokojowe sprzedają się bardzo dobrze z kilku powodów. Najczęściej są to lokale o małej powierzchni. Klienci szukają lokali niewielkich, co wynika między innymi ze zdolności kredytowej, czy dalszych planów życiowych kupującego.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz