Odzyskano mercedesy o wartości prawie pół miliona złotych


Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Jeżyce zatrzymali 4 osoby związane z przestępczością samochodową. Włamali się oni do wypożyczalni samochodowej w Niemczech, skradli dwa samochody o wartości prawie pół miliona złotych i przyjechali do Polski, żeby je sprzedać. Dzięki sprawnym działaniom funkcjonariuszy zostali zatrzymani na terenie Poznania, a samochody zostały odzyskane. Grozi im do 5 lat więzienia.

5 lutego policjanci z Poznania dostali informacje, że na teren Wielkopolski – w okolicach Poznania, wjechały dwa luksusowe Mercedesy skradzione na terenie Niemiec. Samochody zostały zauważone przez patrol jeżyckiej patrolówki, który natychmiast rozpoczął pościg za pojazdami. Ich kierowcy nie zatrzymali się jednak do kontroli uciekając w okolice poznańskiej Woli. Tam kierowcy Mercedesów i ich dwóch kompanów porzuciło samochody.

Poznańska policja natychmiast ogłosiła alarm. Wszyscy funkcjonariusze w komisariatu na Jeżycach rozpoczęli intensywne poszukiwania tych osób. Jeżyccy kryminalni wytypowali dworzec PKS, jako miejsce gdzie mogą przebywać poszukiwani mężczyźni. Ich przypuszczenia były w stu procentach celne. Po kilku godzinach od pościgu, policjanci zauważyli dwóch z poszukiwanych przy kasach biletowych. Zostali oni natychmiast zatrzymani i przewiezieni do komisariatu.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz