Odpowiedzialni społecznie


Społeczne aspekty działalności gospodarczej stały się ważnym elementem biznesu. Nie bez powodu powstało przekonanie, że wartość firmy należy oceniać nie tylko mierząc zysk, ale także na podstawie pozytywnego wpływu jej działalności na społeczeństwo. Poznańska firma Agrobex jako jedna z niewielu w regionie przyjęła i skutecznie wdraża  strategię programu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. W myśl maksymy Winstona Churchilla, że „ceną wielkości jest odpowiedzialność”.

II bieg Agrobexu - Leśna Piątka to cykliczny bieg organizowany przez firmę (1)
Przez prawie trzydzieści lat działalności, spółka Agrobex zrealizowała prawie  30 inwestycji deweloperskich, co dało łącznie ponad 4500 mieszkań,  a także 345 tys. m2 wybudowanych powierzchni. Tym samym stała się wiodącym przedstawicielem branży mieszkaniowej na terenie Wielkopolski. Pozycja lidera umożliwia, a także zobowiązuje do prowadzenia dialogu z różnymi grupami swojego otoczenia, a także wdrażania pozytywnych działań dla tych odbiorców. Firma w ostatnich latach zaangażowała się w kilka projektów niemających charakteru biznesowego, ale wynikających z zasad CSR. – Chcę, aby Agrobex nie tylko budował i sprzedawał mieszkania i domy, ale także dbał o lokalną społeczność, w której funkcjonuje, w której żyją klienci i pracownicy – mówi Krzysztof Kruszona, prezes spółki Agrobex. Rzeczywiście, trudno nie zauważyć działalności firmy w tym obszarze. Co kwartał, w poznańskich szpitalach, organizowane są przedstawienia dla chorych dzieci. Akcje odbywają się pod nazwą Teatr za Jeden Uśmiech i Studio Yapa. Dzieci stały się także beneficjentami cyklicznej akcji Deweloperzy Dzieciom, w której Agrobex uczestniczy od samego początku. Tu pomoc skierowana jest do młodych ludzi z publicznych i rodzinnych domów dziecka całej Wielkopolski.
Agrobex dba o rozwój fizyczny dzieci i młodzieży szkolnej. Kilka lat temu z inicjatywy firmy w Swarzędzu powstała Piłkarska Akademia Agrobexu. Przedsięwzięcie wyjątkowe w skali kraju, w całości finansowane było przez dewelopera. Firma wpiera akcję „Od przedszkolaka do AZSiaka” oraz pomaga w organizacji turnieju piłkarskiego w Tarnowie Podgórnym. Agrobex jest również sponsorem drużyny Huragan Pobiedziska, ufundował także stroje dla koszykarek z klubu AZS Poznań. W ostatnim czasie dużą popularność zdobył kolejny projekt firmy czyli Szkółka Biegowa. W ramach tej inicjatywy, w tym roku odbył się już po raz trzeci bieg pod nazwą „Agrobex – Leśna Piątka”. Biegi cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Swarzędza czy Pobiedzisk, ale także okolic.
Firma zapowiada, że to nie koniec działań dla mieszkańców Poznania i Wielkopolski. W końcu, w jej rozumieniu odpowiedzialność społeczną należy traktować nie jako filantropię, lecz jako współczesną filozofię prowadzeniu biznesu.

Patrycja Haremska

Dodaj komentarz