Odlotowy Poznań AirShow. MAMY BILETY | Nasz Głos Poznański - Część 6

Odlotowy weekend na Poznań Air Show


Grupy Rekonstrukcji Historycznych na Poznań Air Show

Prawie 200 rekonstruktorów prezentujących wyposażenie z różnych okresów historycznych pojawi się w strefie Rekonstrukcji Historycznych na Poznań Air Show.

GRH Pancerni’39 Dywizjon rozpoznawczy jednostki przedwojennej 10 Brygady Kawalerii – Wojsko Polskie

GRH Normandia 44 2. Dywizja Piechoty US Army – Francja 1944  oraz 2. Dywizja Piechoty US Army – Korea 1953

GRH cal.45 Punkt opatrunkowy US z okresu 2 wojny światowej

Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 173rd Chosen Company Głównym celem Stowarzyszenia jest odtwarzanie żołnierzy 173 Brygady Powietrznodesantowej USA, biorących udział w operacji „Northern Delay”, przeprowadzonej na północy Iraku w marcu 2003 r. Oprócz postaci słynnych „Sky Soldiers” z tego okresu, na wspólnej dioramie będzie można też zobaczyć trzy pojazdy HMMWV, prezentowane przez Muzeum Pojazdów Militarnych i Uzbrojenia z Przeźmierowa. Dodatkową atrakcją będzie ekspozycja wyposażenia z czasów wojny koreańskiej (1950 – 53), w ramach której grono zaprzyjaźnionych ze Stowarzyszeniem rekonstruktorów przedstawi sylwetki amerykańskich żołnierzy z tego konfliktu wraz z niepowtarzalnym w skali kraju transporterem opancerzonym M75.

SRH Hell on Wheels 2nd Armored Division, US Army. Okres lądowania w Normandii.

Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Karbala” Zajmuje się odwzorowaniem
i ukazaniem realiów II zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku w 2004 roku.

Historical Association Big Red One Poland SH Wielka Czerwona Jedynka zrzesza w swych szeregach pasjonatów zainteresowanych US Army, z szczególnym naciskiem na słynną Big Red One, która stacjonuje aktualnie w Poznaniu. Nasz projekt będzie wkrótce obchodził 15 rocznicę swojego powstania. W ramach naszej działalności zrealizowaliśmy ok. 200 różnych projektów na terenie Polski. Belgii, Francji, Niemiec, Czech, i Stanów Zjednoczonych (w tym kilkanaście produkcji telewizyjno-filmowych). Poza typowo rekonstrukcyjnymi aktywnościami nasi członkowie zajmują się również publicystyką popularnonaukową oraz propagowaniem wiedzy o udziale Polonii amerykańskiej w wysiłku wojennym sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych.

Stowarzyszenie Poznańska Grupa Rekonstrukcji Historycznej „WARTA”

Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Green Light”

GRH 101 Airborne Ogólnopolskie ugrupowanie, zrzeszające miłośników amerykańskiej 101st Airborne Division the Screaming Eagles, oraz innych jednostek z czasów II Wojny Światowej. Jego celem jest przekazywanie wiedzy historycznej wszystkim miłośnikom historii XX wieku, poprzez uczestnictwo w rekonstrukcjach batalistycznych, zlotach i wystawach na terenie całego kraju oraz poza granicami Polski.  Zadaniem ugrupowania jest to doskonała forma przybliżenia młodszym pokoleniom wydarzeń sprzed lat, jak również możliwość realizacji naszych pasji historycznych.
W działaniach grupy starają się kierować najwyższym profesjonalizmem, poprzez odpowiedni dobór sprzętu, regularne szkolenia z zakresu musztry i taktyki, studiowanie materiałów historycznych. Ich ambicją jest jak najwierniejsze odtwarzanie tej specyficznej formacji i profesjonalne prezentacje
dla szerokiej publiczności.

Grupa Rekonstrukcji Historycznej WSGO „Warta” wspólnie z GRH Niezłomni 1945 Grupy rekonstrukcji historycznej zajmująca się tematyką polskiego podziemia niepodległościowego. Odtwarzamy sylwetki tzw. Żołnierzy Wyklętych.

Honkerteam Grupa miłośników polskich samochodów terenowych, na swoim stoisku zaprezentują 10 Honkerów.

Dla Czytelników mieliśmy 16 pojedynczych biletów! Konkurs trwał do 17 maja, do godz. 20. Bilety wysłaliśmy laureatom mailem.

Zobacz inne nasze konkursy kliknij tutaj.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj

 

 

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz