Większe kary z nieuczciwe parkowanie


Od wtorku, 12 listopada obowiązywać będą wyższe opłaty dodatkowe za pozostawienie samochodu w Strefie Płatnego Parkowania. Przekroczenie czasu lub postój bez opłaty trzeba będzie kosztować 150 lub 200 złotych. Wzrost opłat dodatkowych ma zwiększyć rotację w strefie i zniechęcić do parkowania bez płacenia.

Uchwałę w połowie października podjęli miejscy radni. Jej zapisy wejdą w życie 14 dni po opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego. Publikacja miała miejsce 25 października. To oznacza, że 9 listopada miną ustawowe 14 dni. Z uwagi jednak na przypadającą tego dnia sobotę, następnie niedzielę i święto w poniedziałek – nowe wysokości opłat zaczną obowiązywać od 12 listopada 2019 roku.

Zgodnie z nowym taryfikatorem osoby, które nie zapłaciły za postój w Strefie Płatnego Parkowania, przekroczyły czas parkowania, posiadając identyfikator parkują w innym niż wskazany sektor albo też mając bilet lub kartę abonamentową parkują w drożej podstrefie będą musiały zapłacić 150 złotych opłaty dodatkowej. Po upływie siedmiu dni – wzrośnie ona do 200 złotych.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz