Wciąż utrudnienia na Warszawskiej


Zakończył się remont obiektów mostowych na rzece Cybina w ciągu ul. Warszawskiej i 14 listopada miał został przywrócony ruch na obu nitkach – w kierunku centrum Poznania oraz Swarzędza. Tak się jednak nie stało i kierowcy nadal tkwią w korkach.

Przebudowa obiektów rozpoczęła się w maju br. W ramach realizacji inwestycji dokonano wymiany nawierzchni, poprawiono odwodnienia izolacji jezdni i chodników, dokonano renowacji ustroju nośnego w strefach zniszczeń i odnowiono konstrukcję mostu. Zmianie uległy również niektóre elementy poprawiające trwałość, bezpieczeństwo i estetykę konstrukcji.

– Sytuacja, z którą mamy do czynienia nie nastąpiła z winy spółki PIM – poinformował Krzysztof Kaczanowski ze spółki PIM. – Wykonawca prac budowlanych działający na zlecenie firmy Volkswagen Poznań nie przygotował jezdni do zmiany organizacji ruchu, tym samym uniemożliwiając bezpieczne wprowadzenie zmian. Zakres prac prowadzonych przez wykonawcę działającego na zlecenie spółki PIM został zakończony w ubiegłym tygodniu, jednak wprowadzenie docelowej organizacji ruchu nie było możliwe ze względu na kontynuowane prace przez podmiot działający na zlecenie firmy Volkswagen Poznań. Zmiany organizacji ruchu ustalono pomiędzy stronami: VW, Strabag i ZDM w miniony piątek, a o braku możliwości wdrożenia docelowej organizacji ruchu zostaliśmy poinformowani w późnych godzinach wieczornych z 13 na 14 listopada. Jednocześnie, wobec braku zajęcia stanowiska w niniejszej sprawie przez firmę Volkswagen Poznań, postanowiliśmy przekazać opinii publicznej stosowne wyjaśnienia.

źródło PIM

Dodaj komentarz