Od marca komunikacyjne nowości


Zarząd Transportu Miejskiego zapowiedział od 1 marca zmiany w kursowaniu  tramwajów i autobusów na niektórych liniach w Poznaniu i podpoznańskich gminach. Zmiany te mają poprawić funkcjonowanie  linii i lepszą obsługę pasażerską.

Uruchomione zostaną dodatkowe kursy na liniach tramwajowych nr 12 i 16. Na „dwunastce” dodatkowe kursy z Os. Sobieskiego będą uruchamiane w dni robocze w godzinach: 7-8, natomiast „szesnastka” w soboty w godzinach: 11-19 kursować będzie co 10 minut.

Z kolei na linii 58 zmieniona będzie częstotliwość kursów  autobusów – będą jeździły częściej  w dni powszednie w godzinach komunikacyjnego szczytu, a na liniach: 76, 83 i 603 zmienione nieco będą trasy. Autobusy linii: 76 i 603 odjeżdżać i dojeżdżać będą do dworca kolejowego Poznań-Garbary,  a autobusy linii 83 zamiast ul. Estkowskiego pojadą ul. Hlonda.

Szczegóły:

Od 1 marca br. na linii nr 58 (Starołęka-Sypniewo) zmieniona zostanie częstotliwość kursów. W dni robocze w godzinach szczytu autobusy tej linii będą jeździć nie co 15 minut jak teraz, lecz co 12 minut.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz