Utrudnienia na Niepodległości


Od soboty sprawniej można przejechać przez Kaponierę, ale od poniedziałku pojawią się utrudnienia na al. Niepodległości w Poznaniu. Potrwają one ponad rok.Trasa kolektora - al_ Niepodległości

A to za sprawą inwestycji o nazwie: „Budowa Kolektora Ogólnospławnego 2200mm wraz z przelewem burzowym w al. Niepodległości” – „Budowa kolektora Junikowskiego – II nitka odcinek od ul. Dolna Wilda do ul. 28 Czerwca 1956 r. (włączenie rurociągu tłocznego z Lubonia), którą realizuje Aquanet SA w ramach Projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej dla ochrony zasobów wodnych w Poznaniu i okolicach – etap II”, dofinansowanego z Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Prace realizowane będą na odcinku od skrzyżowania al. Niepodległości z ul. Solną i Nowowiejskiego do ul. Generała Tadeusza Kutrzeby.

Inwestycje rozpoczną się 20 stycznia – początkowo nie będą związane z utrudnieniami w ruchu drogowym i pieszym, choć takie na pewno wystąpią już wkrótce w dalszych etapach realizacji prac. W okresie letnim planowane jest także wyłączenie przystanku autobusowego znajdującego się na trasie prowadzonej inwestycji.

Dodaj komentarz