OC w Poznaniu droższe, niż średnia w kraju


Średnio, w III kwartale 2018 roku, kierowcy z Poznania płacili za obowiązkowe ubezpieczenie OC o 87 złotych więcej niż przeciętni właściciele aut w Polsce – wynika z analizy porównywarki ubezpieczeniowej mfind.pl.

Zdaniem ekspertów mfind.pl, średnia cena polisy komunikacyjnej OC w III kwartale w Poznaniu wyniosła 1044 złote. W całym kraju, średni koszt tego ubezpieczenia był niższy, wyniósł 957 złotych.

Mniej od poznaniaków płacą m.in. kierowcy z Torunia, Bydgoszczy, Grodziska Wielkopolskiego, Białegostoku czy Kielc. Najmniej za obowiązkowe OC płacą mieszkańcy Opola. Średnia cena ubezpieczenia OC wynosi tam zaledwie 783 złote. Dla porównania, we Wrocławiu, który jest jednocześnie najdroższym miastem pod względem cen OC, ubezpieczenie to kosztuje średnio aż 1202 złote. Więcej na temat raportu cen OC w Polsce dowiesz się pod adresem: https://www.mfind.pl/akademia/raporty-i-analizy/srednie-ceny-oc/

Czy ceny OC w Poznaniu mogą być niższe?

Jak wynika z analizy kalkulatora OC/AC mfind.pl, najtańszą polisą OC w Poznaniu zakupioną w III kwartale 2018 roku może się pochwalić 35-letnia właścicielka Toyoty Yaris z 2003 roku. Za ubezpieczenie dla tego pojazdu musiała ona zapłacić tylko 457 złotych.

Co ważne, ceny polis OC w Polsce maleją. W III kwartale 2017 roku, średni koszt zakupu takiego ubezpieczenia wynosił 1130 złotych. W ciągu 12 miesięcy cena ta spadła do poziomu 957 złotych. Oznacza to obniżkę o ok. 15%. Co ważne, zdaniem Bartosza Salwińskiego, współzałożyciela porównywarki mfind.pl, trend ten utrzyma się także w kolejnych miesiącach. – Ceny OC ustabilizowały się po dużych wzrostach z lat ubiegłych, a ubezpieczyciele przestali ponosić straty na sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych. Konkurencja w segmencie najmniej szkodowych kierowców, na których zależy wszystkim Towarzystwom Ubezpieczeniowym jest duża, stąd presja na obniżanie ceny – mówi Bartosz Salwiński.

Dodaj komentarz