Obywatele Ukrainy w Metropolii Poznańskiej


Czują się tu dobrze, łatwo znajdują pracę, chwalą sobie poziom życia i wielu chce pozostać na stałe. Powiat poznański, i Poznań wspierając i aktywnie uczestnicząc w badaniu „Obywatele Ukrainy w Metropolii Poznańskiej – dwa spojrzenia”, reagują na ciągle rosnącą liczbę Ukraińców osiedlających się w naszym regionie.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Poznaniu, przedstawione zostały wyniki projektu przeprowadzonego przez Konsula Honorowego Ukrainy w Poznaniu, przy wsparciu Urzędu Miasta Poznania oraz powiatu poznańskiego. Grupą docelową byli ukraińscy rodzice, których dzieci uczęszczają do poznańskich szkół i przedszkoli oraz obywatele niezwiązani przez naukę dzieci z aglomeracją poznańską. Badanie przeprowadzono na 267 obywatelach z Ukrainy.

– Niezwykle istotna dla powiatu poznańskiego jest deklaracja aż 48% badanych, niezwiązanych przez naukę dzieci z Poznaniem, iż są zainteresowani zamieszkaniem poza Poznaniem. Ich uwagę przyciąga między innymi 11 gmin powiatu poznańskiego, tj. Czerwonak, Tarnowo Podgórne, Swarzędz, Murowana Goślina, Luboń, Kórnik, Komorniki, Buk, Suchy Las, Mosina i Dopiewo – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz