Obrazy z kwarantanny


Leśne obrazy z czasu epidemii postanowili stworzyć artyści z Wielkopolski. Odwiedzają tereny zielone i tworzą prace inspirowane naturą. Liczne pejzaże wykonane w technice akwareli będą składały się na cykl dokumentujący czas kwarantanny. Patronat sprawuje Nasz Głos Poznański.

Drugi z cyklu rozpoczętych piątkowych spotkań ze sztuką odbył się na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego nieopodal Leśnego Ośrodka Szkoleniowego w Puszczykowie. Ten okoliczny pejzaż z rzeką Wartą został zarejestrowany przez twórców.  Planowane są kolejne. Chętni do udziału w tych akcjach mogą zgłaszać się przez portal społecznościowy Fb w grupie Czeszewo. Projekt opiera się o założenia programu edukacyjnego pt.: „Leśne przemiany”. Organizacja wydarzenia ma bardzo dynamiczny charakter i nowe miejsca sugerowane są przez samych zainteresowanych „in vivo”.

Zespół tworzy niewielka grupa związana z miłośnikami pleneru w Czeszewie oraz Ekologicznym Stowarzyszeniem Środowisk Twórczych Ekoart. Powstałe prace złożą się na cykl – kalejdoskop miejsc natury i fantazji artystycznych. Po zakończeniu projektu planowana jest wystawa.

Fot. Archiwum artystów.

 

Dodaj komentarz