Obchody Poznańskiego Czerwca’56


W niedzielę poznaniacy oddadzą hołd bohaterom pamiętnego, robotniczego zrywu. Główne obchody 64. rocznicy Czerwca ’56 odbędą się tradycyjnie na placu Adama Mickiewicza. Ze względu na sytuację epidemiczną zmieni się jednak forma i godzina uroczystości.

Od rana ograniczona reprezentacja, złożona m.in. z przedstawicieli władz samorządowych i organizacji kombatanckich, złoży kwiaty w miejscach pamięci związanych z wydarzeniami Poznańskiego Czerwca 1956 r.

Główne obchody rozpoczną się o godz. 9.30 na pl. Adama Mickiewicza. Punktualnie o tej godzinie w mieście rozlegnie się dźwięk syren alarmowych. Na placu głos zabierze prezydent Poznania, prezes Stowarzyszenia Poznańskiego Czerwca ’56 oraz przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność”. Uczestnicy obchodów złożą kwiaty pod pomnikiem Poznańskiego Czerwca 1956 r. Po uroczystości na placu osoby chętne przejdą do Kościoła OO. Dominikanów (al. Niepodległości), gdzie o godz. 11.30 odbędzie się msza św. w intencji ofiar i uczestników pamiętnego, robotniczego zrywu.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz