Nowy węzeł Park&Ride w Palędziu: Kto skorzysta najbardziej?


W Palędziu w gminie Dopiewo już jest gotowa stacja, na której zatrzymuje się szynobus kursujący w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Ponadto została przygotowana pełna infrastruktura. Mieszkańcy pobliskich miejscowości będą mogli zostawić swoje pojazdy i wsiąść do szynobusa jadącego do Poznania.

Czas start!

Otwarcie węzła przesiadkowego w Palędziu nastąpiło na początku września, co znacznie poprawiło komunikację w całej okolicy i pozwoliło mieszkańcom Dopiewca, Dąbrówki, czy nawet pobliskich: Dąbrowy, Więckowic, Gołusek i Zakrzewa aktywnie włączyć się do projektu Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Z tej formy transportu bardzo skorzystają mieszkańcy takich osiedli, jak: Osada Leśna w Dąbrówce oraz Leśna Polana w Dopiewcu. Z Dąbrówki na stację w Palędziu można bowiem bezproblemowo dotrzeć spacerem, natomiast z Dopiewca – dojechać autem, czy rowerem. Wystarczy przy stacji zostawić swój pojazd i zamienić go na transport publiczny. Bezstresowo będą podróżować także osoby, które nie są zmotoryzowane.

Skorzystają mieszkańcy Leśnej Polany

Włączenie gminy Dopiewo do Poznańskiej Kolei Metropolitalnej to ważna informacja dla mieszkańców, którzy już wybrali osiedla Leśna Polana i Osada Leśna od dewelopera Linea. Z drugiej strony, to dodatkowy argument przemawiający za tym, aby wybrać jedno z osiedli Linea. A o tym, jaką popularnością się cieszą, nikogo nie trzeba przekonywać. W Dąbrówce i Dopiewcu Linea Deweloper rozwija swoje osiedla regularnie od 17 lat. Na Leśnej Polanie, która mocno skorzysta z węzła przesiadkowego, zamieszkało już ponad 1000 osób. Plany Linei zakładają dalszy rozwój inwestycji. Powstaną tutaj domy jednorodzinne, mieszkania w zabudowie szeregowej i wielorodzinnej, ale także rozbudowywana będzie w dalszym ciągu infrastruktura.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz