Nowy przetarg na plac Kolegiacki


Ogłoszono przetarg na rewaloryzację placu Kolegiackiego. Oferty można składać do 28 stycznia. Po zmianach przestrzeń w centrum miasta będzie przyjazna pieszym i osobom z niepełnosprawnościami. W pierwszym przetargu ogłoszonym przez miasto wpłynęła tylko jedna oferta, która znacząco przekroczyła zakładany budżet inwestycji. Zdecydowano więc o powtórzeniu procedury.


– Projekt i założenia rewaloryzacji placu pozostały bez zmian – mówi Katarzyna Parysek-Kasprzyk, zastępca dyrektora Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta. – Złagodziliśmy jednak oczekiwania wobec wykonawców. Zmienił się także rodzaj materiału, z którego będzie ułożona nawierzchnia odnowionego placu.
Oferty można składać do 28 stycznia 2019 do godz. 10, potencjalni wykonawcy mają więc na to ponad 7 tygodni. Po zakończeniu inwestycji plac Kolegiacki zmieni się nie do poznania. Znikną z niego zaparkowane samochody i bariery dzielące przestrzeń – plac będzie miejscem przyjaznym dla pieszych i zachęcającym do odpoczynku. Kierowcy zaś nadal będą mogli zostawiać swoje samochody na parkingu „Za Bramką” (wjazd od ul. Wszystkich Świętych) – powstał on właśnie po to, by zastąpić miejsca parkingowe, które zlikwidowano na placu Kolegiackim.
– Plac Kolegiacki to jedna z najważniejszych przestrzeni naszego miasta – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Chcemy, by był uzupełnieniem dla Starego Rynku: przestrzenią nieco bardziej kameralną, gdzie można usiąść i wypić kawę albo posłuchać plenerowego koncertu. Zależy nam też na wydobyciu potencjału historycznego tego miejsca i wyeksponowaniu odkryć pracujących tu archeologów.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz