Nowoczesna szkoła rośnie na Grunwaldzie


Kończy się remont w nowym budynku Zespołu Szkół Specjalnych. Jeszcze w tym roku uczniowie będą mogli korzystać z wielu udogodnień przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Zespół Szkół Specjalnych nr 103 zajmuje się edukacją osób z umiarkowaną, znaczną i głęboką niepełnosprawnością intelektualną, a także z innymi współzaburzeniami – niepełnosprawnością ruchową, wadami wzroku, wadami słuchu czy autyzmem.

Dziś działa w trzech różnych lokalizacjach – przy ulicach Rycerskiej, Ognik i Św. Floriana. Zespół liczy 176 uczniów. Ze względu na tak dużą liczbę podopiecznych zajęcia muszą odbywać się w trybie dwuzmianowym. Wkrótce jednak to się zmieni i uczniowie przeniosą się do budynku przy ul. Kanclerskiej, gdzie mieściło się wcześniej katolickie gimnazjum.

– Nowa szkoła po remoncie i rozbudowie została całkowicie przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta. – Budynek został nawet zaopatrzony w szyny, na których można powiesić podnośniki transportowe. To znacznie ułatwi poruszanie się części uczniów wzdłuż głównych korytarzy. Tego typu nowoczesne rozwiązania są bardzo potrzebne uczniom i ich opiekunom. Znacząco zwiększą komfort nauki i przebywania w szkole.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz