Nowe wystawy w Bibliotece Raczyńskich | Nasz Głos Poznański

Nowe wystawy w Bibliotece Raczyńskich


Wernisaż wystawy „XIX wiek od kuchni”, „Wielkopolskie drzewa w pracach Marii Boguszewskiej” i spotkania Klubu Książki u Raczyńskich – to najważniejsze wydarzenia kulturalne w Bibliotece Raczyńskich w nadchodzącym tygodniu.

Wernisaż wystawy „XIX wiek od kuchni”, godz. 18:00, 16 maja, Biblioteka Raczyńskich, Galeria Atanazego

Co najchętniej jedli nasi pradziadowie? Według czyich przepisów najchętniej gotowały dziewiętnastowieczne kucharki, a także czy poznanianki tamtych czasów stosowały diety? Podczas wystawy pokażemy jak wyglądał XIX wiek od kuchni, a to za sprawą rękopisów, ikonografii i dokumentów życia społecznego poświęconych jedzeniu i kuchni.

Wernisaż wystawy Marii Boguszewskiej „Wielkopolskie drzewa”, godz. 18:00, 17 maja, Pracownia-Muzeum J. I. Kraszewskiego, ul. Wroniecka 14

„Potężna energia tkwiąca w przyrodzie, która zewsząd i nas otacza, jest w nas i pozwala się poznać, tworzy prawdziwe arcydzieła. Malarz jedynie próbuje je wydobyć z chaosu spowodowanego jego hojną rozrzutnością” mówi o swoich inspiracjach Wanda Maria Boguszewska. Na wystawie zostanie zaprezentowanych około 20 prac artystki.

Klub Książki u Raczyńskich „Jeden z nas. Opowieść o Norwegii”, godz. 18:00, 17 maja, Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1

Skandynawia wydawała się jednym z najbezpieczniejszych rejonów świata. Do czasu. Bohaterem reportażu Åsne Seierstad jest Andreas Breivik i popełniona przez niego zbrodnia. Gościem spotkania Klubu Książki u Raczyńskich będzie dr Przemysław Czarnecki, adiunkt w Katedrze Skandynawistyki UAM.

oprac. tww, źródło: Biblioteka Raczyńskich

Dodaj komentarz