Nowe ambulanse dla mieszkańców powiatu poznańskiego


Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak przekazał Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu pięć nowych ambulansów sanitarnych, których zakup dofinansował w lwiej części Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Pojazdy będą czekać na wezwanie w Stęszewie, Buku, Ludwikowie i Poznaniu.

– Dzisiaj pokazujemy, a nie przekazujemy pięć ambulansów, ponieważ od chwili zakupu od razu trafiły one do pracy. To bardzo nowoczesne i nowocześnie wyposażone pojazdy. Dobrze służą tym, którzy ratują, a dzięki temu tym, którzy są ratowani. Warto na takie zakupy wydać ponad półtora miliona złotych – powiedział marszałek, Marek Woźniak.

Ambulanse to wyprodukowane w tym roku mercedesy Benz Sprinter typ C o pojemności silnika blisko 3 litry, a mocy 190 KM. Trzy z nich są z częściowym wyposażeniem i będą oczekiwać na wezwanie  w powiecie poznańskim:  w Stęszewie, Buku i Ludwikowie, a dwa są przeznaczone do transportu medycznego i także posiadają częściowe wyposażenie. Te  będą stacjonować w Poznaniu przy ul. Rycerskiej.

Nowe pojazdy dla WSPR w Poznaniu mają dodatkowe oświetlenie w przednich reflektorach, co poprawia ich widoczność podczas jazdy alarmowej. Ich atutem jest dodatkowo wyposażenie w supernowoczesne nosze główne, które znacząco usprawniają pracę ratowników, a tym samym lepiej służą osobom chorym. Całkowita wartość ambulansów to blisko 2 mln złotych, z czego ponad 1,5 mln złotych stanowi dofinansowanie z UMWW.

 

Dodaj komentarz