Nowa szkoła w Wirach


Przedstawiamy koncepcję nowej Szkoły Podstawowej w Wirach (gm. Komorniki), której autorem jest biuro projektów ABK Projekt z Zielonej Góry.

Przez okres wakacji trwały prace nad koncepcją nowej szkoły. Ze względu na sąsiedztwo zabytkowej zabudowy koncepcja została również skonsultowana z Powiatowym Konserwatorem Zabytków w Poznaniu. Odbyło się również spotkanie, w którym uczestniczyli dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Przyjaciół Wir i mieszkańców wsi Wiry.

W projektowanym budynku szkoły przewiduje się trzy kondygnacje nadziemne częściowo podpiwniczone. Budynek wraz z salą gimnastyczną przypomina literę „U”. W projekcie funkcjonalno-użytkowym w budynku zaprojektowano następujące pomieszczenia: 26 sal dydaktycznych z zapleczami, 3 świetlice szkolne, 2 pracownie językowe, 2 pracownie informatyczne, gabinety pedagoga, psychologa, pielęgniarki, logopedy, bibliotekę, serwerownię, archiwum, radiowęzeł, kuchnie cateringową ze stołówką, portiernię, pomieszczenie do rozmów z rodzicami, pokój nauczycielski, sekretariat z gabinetami dla dyrekcji, toalety, szatnie uczniowskie, pomieszczenia socjalno-gospodarcze, pomieszczenia techniczne, pełnowymiarową salę gimnastyczną 44 m x 22 m z widownią oraz zapleczem na sprzęt sportowy, zapleczami sanitarno-szatniowymi, pokojem nauczycieli WF, sale do zajęć z gimnastyki korekcyjnej, sale do zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, sale do indywidualnej stymulacji, salę spotkań z zapleczem, zaplecze sanitarne dostępne z zewnątrz obiektu. Budynek wyposażony będzie w windę. Na zewnątrz zaprojektowano: boisko wielofunkcyjne z bieżnią i skocznia do skoku w dal, plac zabaw, miejsca parkingowe (79), zatoczkę dla autobusów, parking dla rowerów,  chodniki, drogi pożarowe.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz