Nowa szkoła i przedszkole w Jeziorkach (ZDJĘCIA)


Budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jeziorkach (gm. Stęszew) uroczyście oddano 3 września do użytku. Koszt budowy to ok. 11 milionów złotych. Zobacz zdjęcia z ceremonii oficjalnego otwarcia placówki.

Burmistrz gminy Stęszew Włodzimierz Pinczak przywitał gości i przypomniał historię powstania budynku oświatowego w Jeziorkach. Jego budowa zaczęła się 8 lutego 2017, a zakończyła 31 lipca 2018 r. Powierzchnia działki wynosi 24.425,51 m2, użytkowa przedszkola 814,03 m2, a szkoły 2.211,04 m2. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt budowy to 10 milionów 893 tys. zł.

– Przez lata szkoła mieściła się w pałacu, to miejsce magiczne, ale współczesne czasy stawiają swoje warunki stąd ta inwestycja – mówił burmistrz Pinczak. – Życzę, by nauka tu odbywała się w sposób nieograniczony.

– Z jednej strony należy podkreślić decyzję burmistrza gminy Stęszew i radnych, aby podjąć się tak znaczącej inwestycji, a z drugiej, że to inwestycja w młode pokolenie. Tak postępuje dobry gospodarz – mówił wicemarszałek Wojciech Jankowiak.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz