Nowa stacja roweru miejskiego w Poznaniu


Przy skrzyżowaniu ulic Złotowskiej i Malwowa uruchomiana została nowa stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego. Łącznie w Poznaniu działa już 112 stacji.

1 marca rozpoczął się kolejny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego. Od początku roku powiększony został o 20 stacji. Dzięki inicjatywie radnej miejskiej, Karoliny Fabiś-Szulc, która wprowadziła do budżetu Miasta poprawkę, w rejonie Junikowa powstały dwie dodatkowe stacje PRM: Junikowo (na dworcu autobusowo-tramwajowym) oraz Złotowska/Malwowa. Dodatkowo w marcu uruchomiona została kolejna stacja sponsorska – Galeria Malta. Łącznie do dyspozycji użytkowników jest już zatem 112 stacji PRM.

– W ramach testów – stojaki na stacji PRM Kozia zostały wyposażone w diody: zielone światło oznacza, że rower jest sprawny i gotowy do wypożyczenia, czerwone – że rower jest uszkodzony (zablokowany) i oczekuje na przyjazd serwisu – informuje Agnieszka Smogulecka z Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu. – To rozwiązanie wprowadzone z myślą o użytkownikach systemu, mające na celu podniesienie jakości funkcjonowania systemu.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz