Nowa nawierzchnia na ul. Żegrze [AKTUALIZACJA]


Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, już w przyszłym tygodniu pierwsze odcinki ul. Żegrze w Poznaniu będą miały zupełnie nową nawierzchnię. Na czwartek, 21 listopada, drogowcy zaplanowali ułożenie warstwy ścieralnej na jej północnej jezdni – na odcinku od ul. Bobrzańskiej do ul. Inflanckiej, który tego dnia od godziny 5:00 będzie wyłączony z ruchu.

W piątek, 22 listopada, dzień po położeniu nowej nawierzchni na północnej jezdni ul. Żegrze, na odcinku od ul. Bobrzańskiej do ul. Inflanckiej, drogowcy przeniosą się na południową jezdnię ul. Chartowo. Od godziny 5:00 jej odcinek od ul. Wiatracznej do ul. Piaśnickiej zostanie całkowicie zamknięty, ponieważ właśnie na nim budowana będzie warstwa ścieralna jezdni.
Pojazdy poruszające się w stronę Jeziora Maltańskiego w czasie remontu zostaną poprowadzone objazdem ulicami Wiatraczną, Inflancką i Piaśnicką. W trakcie prowadzenia prac nie będzie możliwy wyjazd w ul. Chartowo spod sklepu Biedronka, przy os. Czecha 73. Drogowcy sugerują, by okoliczni mieszkańcy już w czwartek zaplanowali parkowanie pojazdów w miejscach umożliwiających swobodne korzystanie z innych wjazdów i wyjazdów – np. od strony ul. Wiatracznej lub od strony os. Czecha 96A.

Ruch pojazdów wewnętrznym pasem jezdni ul. Chartowo na wyremontowanym odcinku zostanie przywrócony już w piątek wieczorem. Dla zapewnienia bezpieczeństwa, zarówno ruchu pojazdów jak i pracowników, kierowcy będą mogli korzystać wyłącznIe z jednego pasa. Ruch jednym pasem ma obowiązywać do czasu zakończenia prac związanych z tymczasowym oznakowaniem poziomym oraz z remontem zatoki postojowej na wysokości posesji przy os. Czecha 78.

Zaplanowane na czwartek układanie nowej nawierzchni na ul. Żegrze, jak piątkowe prace na ul. Chartowo będą mogły być realizowane wyłącznie przy sprzyjającej pogodzie.

_________________________________________________________________________________

W trakcie prowadzonych prac pojazdy poruszające się od strony Chartowa w kierunku ronda Żegrze zostaną poprowadzone objazdami ulicami Piaśnicką, Wiatraczną i Inflancką. Tym samym zagwarantowany zostanie dojazd do osiedla położonego między ulicami: Żegrze, Inflancką i Bobrzańską. Nie będzie możliwy wjazd i wyjazd z niego ulicami: Piłsudskiego, Rzeczańską i Redarowską, a także wyjazd ze szkoły na wysokości przystanku tramwajowego Żegrze I.

Otwarcie jednego pasa jezdni na tym odcinku nastąpi przed rannym szczytem w piątek, 22 listopada. Wjazdy i zjazdy z tego fragmentu ulicy, na teren osiedla i do szkoły, będą możliwe w piątek wieczorem, po zakończeniu układania na nich nawierzchni ścieralnej. Dla zapewnienia bezpieczeństwa ruchu pieszych oraz pojazdów – jazda po zawężonym odcinku ulicy będzie utrzymana do czasu zakończenia malowania oznakowania poziomego oraz zakładania trawników.

PIM

Dodaj komentarz