Nowa Gamma dla Poznania (ZDJĘCIA)


Poznań inwestuje w komunikację

Zakup 50 tramwajów Moderus Gamma to największa jednorazowa inwestycja w tabor w Poznaniu. Warta jest ponad 450 mln zł ponieważ w ramach tego zamówienia dostarczono wcześniej również Moderusy Beta. 50 mln zł z tej kwoty pochodzi z dofinansowania Unii Europejskiej.

W ostatnich latach flota MPK wzbogaciła się właśnie o 20 Moderusów Beta (w tym 10 dwukierunkowych). W 2016 roku na ulice Poznania wyjechało 20 autobusów Solaris Urbino IV generacji, a w sierpniu tego roku rozpoczęły się dostawy kolejnych 37 nowoczesnych autobusów podpoznańskiego producenta. W najbliższych latach miasto wzbogaci się o 21 elektrycznych autobusów.

Poznań dysponuje jedną z najnowocześniejszych flot tramwajowych i autobusowych. Po zakończeniu dostaw 50 Moderusów Gamma do dyspozycji będzie 231 tramwajów, z czego ponad 75 procent będzie niskopodłogowych lub niskowejściowych. Wycofanych zostanie 40 najstarszych składów (7 – 105Na , 3 – 105Na wahadłowe i 30 – GT-8D, czyli tzw. helmutów). W roku 2020 planowane są kolejne zakupy nowoczesnych tramwajów.

RB / poznan.pl

#Poznań

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz