Nowa Gamma dla Poznania (ZDJĘCIA)


Modertrans zaprezentował model tramwaju Moderus Gamma. 50 takich pojazdów pojawi się niebawem w Poznaniu i zastąpi stary tabor. To największa jednorazowa inwestycja zakupu tramwajów w historii MPK. Łącznie w ostatnich latach na nowe tramwaje i autobusy przeznaczono ponad pół miliarda złotych.

– Powodem do dumy jest to, że mamy tak ważne i dobre przedsiębiorstwo w Wielkopolsce i w Poznaniu. Te pięćdziesiąt nowych tramwajów pozwoli nam poprawę komfortu podróżowania. Tylko inwestując w transport zbiorowy możemy zapewnić mieszkańcom sprawne przemieszczanie się – mówił jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta Poznania. – Patrząc przez pryzmat porównań z innymi miastami, po dostawie tych 50 tramwajów, będziemy mieli najnowocześniejszy tabor w Polsce. Około 80 procent tramwajów będzie wówczas niskopodłogowych. To nie koniec – w roku 2020 będziemy się przymierzali do następnych zakupów, by wymienić resztę starych tramwajów.

W lutym zeszłego roku podpisano umowę na dostawę 50 sztuk nowoczesnego tramwaju – 30 modeli jednokierunkowych i 20 dwukierunkowych. Jego pierwsza wersja, w niebieskich barwach, jeździła po poznańskich torach od maja 2017 roku. Ten zaprezentowany w siedzibie Modertrans, w Biskupicach Wielkopolskich, różni się jednak od tego, który poznaniacy zdążyli już poznać.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz