Nietypowe zwiedzanie Starego Browaru – dołącz do gry miejskiej


Stary Browar na dobre wrósł w miejski krajobraz Poznania. Ceglane centrum handlowe świętowało dwa tygodnie temu 16 urodziny. To dobry pretekst, żeby poszerzyć wiedzę o historii tego miejsca. W listopadzie Stary Browar zaprasza na nietypowe zwiedzanie obiektu w formie gry miejskiej. Do zabawy można bezpłatnie dołączyć 23 lub 30 listopada, wystarczy wpisać się na listę uczestników.

Chociaż większość poznaniaków dobrze zna części obiektu, gdzie mieszczą się sklepy, nie każdy miał okazję zajrzeć do hotelu Blow Up Hall, na ukryte mostki czy najwyższy poziom parkingu. Wiele ciekawostek wiąże się też z dziełami sztuki rozmieszczonymi w centrum i historycznymi początkami miejsca, czyli Browarem Huggerów. To właśnie temu wątkowi w większości poświęcona jest gra miejska „Szefowie Starego Browaru”. Jej uczestnicy wcielą się w rolę aplikantów na stanowiska zarządcze w dawnym Browarze Huggera, a grę poprowadzi sam założyciel – Alfons Hugger.

Zagraj w Stary Browar

Jak wygląda przebieg gry? Uczestnicy dzieleni są na grupy, każda z nich musi mieć dostęp do smartfona. Gracze otrzymują mapy, na których oznaczone są miejsca realizacji zadań i linki do ich treści. W czasie gry uczestnicy komunikują się z Mistrzem Gry – Alfonsem Huggerem za pomocą popularnego komunikatora, przesyłając mu rozwiązania zadań.
– Jak na rekrutację przystało, nie może zabraknąć rywalizacji – mówi Piotr Ozmina z zespołu City Event Poznań, pomysłodawcy gry. Drużyny będą wykonywać te same zadania, ale w innej kolejności, co da wszystkim jednakowe szanse na zwycięstwo.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz