Niespodziewana porażka Krispolu na własnym parkiecie

Pierwszoligowi siatkarze APP Krispolu Września niespodziewanie przegrali we własnej hali z Espadonem Szczecin 1:3 i spadli na trzecie miejsce w tabeli. Podopiecznych Marka Jankowiaka już w sobotę wyjazd do Wyszkowa na spotkanie z miejscowym Camperem.

APP Krispol Września - KS Espadon Szczecin 02
Pierwszy set od samego początku układał się po myśli gości ze Szczecina. Na przerwie technicznej APP Krispol przegrywał 4:8. Po punktowych atakach Sęka i Jasińskiego udało się dogonić rywali, a po chwili zremisować 13:13. Jednak to Espadon nadal dyktował warunki gry. Ostatecznie wrześnianie przegrali 20:25.

Kolejna odsłona pojedynku przebiegała niemal identycznie. Pomarańczowi grali punkt za punkt tylko do stanu 4:4. Następnie inicjatywę przejęli przyjezdni (4:8, 6:10, 12:16). Podopieczni Marka Jankowiaka mieli problemy ze skutecznością w ataku, słabo funkcjonował blok. Espadon nie pozwolił gospodarzom na punktowy kontakt ponownie kończąc do 20.

APP Krispol wrócił do gry w ostatnim momencie. W trzecim secie decydujące okazały się trzy punkty z rzędu przy serwisie rezerwowego rozgrywającego wrześnian – Krystiana Kempińskiego (13:10). Ta zaliczka dała komfort w samej końcówce. Wrześnianie w końcu zaczęli punktować także blokiem (m.in. Chwastyniak, Jasiński, Skup). Zakończyli partię 25:23, w meczu było 1:2.

Czwarty set okazał się ostatnim. Kibice zobaczyli bardzo emocjonującą końcówkę. Najpierw prowadzili goście, wrześnianie wyrównali przy stanie 13:13. Ale już na drugą przerwę techniczną schodzili z przewagą dwóch punktów (16:14). Jednak kolejne pięć oczek z rzędu padło łupem Espadonu. APP Krispol walczył do samego końca (22:23, 23:24). Ostatecznie trzy punkty pojechały do Szczecina.