Nieprawdziwe oskarżenia marszałka?Wojewoda odpowiada


Sformułowanie przytoczone przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego jest nieprawdziwe – informuje Tomasz Stube, kierownik oddziału Mediów i Komunikacji Społecznej Gabinetu Wojewody. Wojewoda już wydał w tej sprawie oświadczenie.

 

Chodzi o słowa rzekomo użyte przez wojewodę Zbigniewa Hoffmanna podczas przemówienia 11 listopada na placu Wolności: „do niedawna obowiązywała zasada niszczenia pamięci historycznej Polaków”

Wojewoda wydał już oświadczenie w tej sprawie. Podkreśla w nim, że sformułowanie przytoczone przez marszałka jest nieprawdziwe.

– Od marszałka województwa wymaga się kompetencji, rzetelności i prawdomówności. Marszałek z Platformy Obywatelskiej, Pan Marek Woźniak, wydając nieprawdziwe i szkalujące mnie oświadczenie, udowodnił, że te trzy wartości są mu dalekie. To przykre, a jednocześnie dyskwalifikujące w przypadku pełnienia tak ważnej społecznie funkcji. Dziś mogę jedynie zaapelować do Pana Marszałka Marka Woźniaka, aby słuchał z większą uwagą i zrozumieniem. Szkoda, że podczas Narodowego Święta Niepodległości tego zabrakło – powiedział Zbigniew Hoffmann.

 

Dodaj komentarz