Nie tylko smartfon


Jako naród jesteśmy coraz bogatsi i tym samym wybieramy produkty z coraz wyższych półek. To samo dotyczy także smartfonów – dziś posiadanie telefonu wartego pensję lub dwie nikogo nie dziwi. Dobrze więc zabezpieczyć się na wypadek nieszczęśliwych wypadków.

Wciąż umyka nam fakt, że o funkcjonalności smartfona często decydują dodatki, które wcale nie są tanie (a doskonale wiedzą o tym miłośnicy chociażby marki z logo w kształcie nadgryzionego jabłka). Jednakże jest to element wciąż pomijany (żeby nie powiedzieć: lekceważony). Osoby, które poważnie myślą o ubezpieczeniu smartfona, powinny też wziąć pod uwagę możliwość objęcia nim również akcesoriów.

Ubezpieczenie nie tylko telefonu

Chociaż ubezpieczenia telefonu od kradzieży, zgubienia czy potencjalnych następstw nieautoryzowanego użytku zdobywają dziś coraz większą popularność, to warto zastanowić się, czy lepszym wyborem nie byłby wybór umowy uwzględniającej nie tylko nasz smartfon, ale i akcesoria. Przecież je również możemy utracić lub uszkodzić wraz z telefonem. Straty takie pozornie wcale nie wydają się dotkliwe, jednak przecież wielu miłośników dobrych brzmień słucha muzyki przez wysokiej jakości słuchawki, których wartość często dorównuje telefonowi. Ubezpieczenie nieobejmujące takiego akcesorium może okazać się prawdziwym nieporozumieniem.

Nie tylko akcesoria

Przy wyborze ubezpieczenia smartfona, w firmach takich, jak Gadget Cover, warto przyjrzeć się dodatkowym opcjom (stanowiącym czasem nawet standardowe warunki ubezpieczenia, które nie wymagają dopłat). Dla jednych doskonałą opcją będzie ubezpieczenie ważne na całym świecie, idealne dla często podróżujących osób; inni docenią ubezpieczenie na wypadek zniszczenia telefonu na skutek upadku (według raportu „ZAGG Device Damage Study” aż 38% uszkodzeń smartfonów powstaje przez działanie grawitacji). Jeszcze inni skorzystają z opcji ubezpieczenia rodzinnego, dzięki czemu niestraszne będą im wszystkie awarie i problemy spowodowane przez dzieci. Ofertę firmy można poznać pod adresem www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance

Może się wydawać, że ubezpieczenie smartfona i akcesoriów to kosztowna fanaberia. Warto jednak przypomnieć sobie, ilu znajomych skarżyło się na zagubione lub uszkodzone akcesoria lub ilu z nich korzysta z telefonów z uszkodzonymi wyświetlaczami (których koszt naprawy bez ubezpieczenia może sięgać wartości nowego egzemplarza telefonu – często są to naprawdę ogromne kwoty!). Nie ma więc sensu dłużej się zastanawiać – jeśli chcemy spać spokojnie, to ubezpieczenie jest doskonałym pomysłem.

Dodaj komentarz