Nie możesz spać przez drogiego franka? Sprawdź kurs franka online


Kurs franka szwajcarskiego ustabilizował się i od jakiegoś czasu za jednego franka musimy zapłacić około czterech złotych. To mniej niż w momencie najwyższego kursu, ale więcej niż w chwili zaciągania kredytu przez większość frankowiczów. Gdzie szukać tańszego franka?

Kredyty we frankach były tak chętnie brane nie dlatego, że cena franka szwajcarskiego była w aktualnej chwili niska, ale ze względu na niskie oprocentowanie takich kredytów. Stąd właśnie ostateczna wysokość raty w złotówkach po przeliczeniu była niższa niż rata kredytu w takiej samej kwocie, ale w rodzimej walucie. Stąd też brały się różnice w ocenie zdolności kredytowej dla waluty polskiej i szwajcarskiej. Łatwo zgadnąć, że spora część frankowiczów była skazana na kredyt w obcej walucie, dlatego, że nie miała zdolności kredytowej do spłacania kredytu złotówkowego.

Dopóki cena franka była stabilna i niska, wszystko było w porządku. Uwolnienie ceny franka spowodowało chaos na rynku kredytów i poczęło spędzać sen z powiek tym frankowiczom, którzy w domowym budżecie nie mieli i nie mają żadnej rezerwy finansowej. Pensje z dnia na dzień nie chcą wzrosnąć, a kredyt spłacać trzeba.

Podwójna rata kredytu to spory wydatek, dlatego warto szukać rozwiązań pozwalających tę ratę obniżyć. Banki niechętnie godzą się na ustalenie nowych warunków spłaty kredytu, przede wszystkim zmiany wysokości raty, dlatego trzeba sobie radzić inaczej. Nie jest tajemnicą, że bankowe kursy walut są mało atrakcyjne. Jeśli wymiany waluty dokonujemy jednorazowo, nie musi to mieć dla nas dużego znaczenia, jednak przy stałych opłatach warto sprawdzić, czy nie znajdzie się gdzieś tańszy kurs franka. Nawet między poszczególnymi bankami mogą pojawić się różnice, które przy wymianie dużej ilości złotówek mogą dać wymierną korzyść. Minusem takiego rozwiązania jest konieczność założenia konta walutowego w innym banku, ewentualnie udawanie się do banku co miesiąc, by dokonać transakcji gotówkowej, następnie z gotówką w walucie udanie się do swojego banku. Czasochłonne i średnio bezpieczne. Nikt już nie biega po ulicach z dużą ilością gotówki.

Atrakcyjny kurs franka można znaleźć w internetowych kantorach walut. Zawierane tam transakcje są w pełni bezpieczne, o ile oczywiście korzystamy z kantoru z ugruntowaną opinią, dużym kapitałem zakładowym, sprawnie działającym Biurem Obsługi Klienta oraz sposobem logowania i potwierdzania transakcji podobnym do tych, które znamy z banku. Aby móc skorzystać z kantoru, musi on być systemowo powiązany z naszym bankiem.

O tym, jak korzystnie wymieniać waluty szczegółowo można przeczytać tutaj: http://www.lm.pl/aktualnosci/informacja/104294/bezpieczny_i_korzystny_cenowo_sposob_wymiany_waluty

Dodaj komentarz