Namierzamy „Cichych zabójców” – bezpłatne badania w Poznaniu


Prywatne Centrum Stomatologii Orident zaprasza na bezpłatne specjalistyczne badanie w kierunku choroby odogniskowej. Badania odbędą się w Poznaniu przy ul. Ługańskiej 5 w cztery jesienne soboty. Pierwsza sobota to 27 października. Patronat nad akcją objął Nasz Głos Poznański.

Plakat_Cisi_Zabojcy

 

Czym jest choroba odogniskowa? Za tą niepozornie brzmiącą nazwą kryje się zespół całkiem poważnych dolegliwości. Okazuje się, że choroby jamy ustnej mają ścisły związek z problemami zdrowotnymi, jak bóle głowy, uszkodzenia stawów, choroby zatok, serca, nerek i układu krążenia. Wpływają również na siatkówkę oka czy schorzenia dermatologiczne. Masz trądzik? Problemy z odpornością? Dolegają Ci częste bóle głowy? Nie możesz zajść w ciążę? Cierpisz na bezsenność? Bardzo często przyczyną różnego rodzaju dolegliwości są problemy stomatologiczne, w wielu przypadkach bezobjawowe. Dolegliwości te prowadzą do powstania pierwotnych ognisk zapalnych, z których bakterie mogą ,,rozsiewać ‘’się po całym organizmie.

Akcja „Cisi zabójcy” ma na celu propagowanie badań, za pomocą których diagnozuje się chorobę odogniskową. Jest to badanie przesiewowe i profilaktyczne służy wykryciu potencjalnych źródeł choroby odogniskowej w jamie ustnej. Polega to m. in. na wykonaniu wysokiej jakości panoramicznych zdjęć pantomograficznych cyfrowych o ograniczonej dawce promieniowania oraz konsultację stomatologiczną. Wiosną 2012 r. koszykarze PBG Basket, a na początku października piłkarze Warty Poznań oraz lekkoatleta Marcin Urbaś zostali poddani badaniu wykrywania potencjalnych źródeł zakażenia zlokalizowanych w jamie ustnej. Jesienna akcja po raz drugi skierowana jest również do wszystkich poznaniaków. Startuje już 27 października 2012. W trakcie jednej wizyty, oprócz konsultacji stomatologicznej, wykonane zostanie zdjęcie panoramiczne w jakości cyfrowej.

Akcja „Cisi zabójcy” ma charakter  profilaktyczny, edukacyjny i prozdrowotny. Ma na celu uświadomienie społeczeństwa w konsekwencji zaniedbań zdrowia jamy ustnej. Skorzystanie z  badań jest całkowicie bezpłatne. Sponsorem akcji jest Orident Stomatologia, partnerami są podpoznańskie gminy oraz kluby sportowe, a ambasadorami znani sportowcy.

Badania przeprowadzane będą w Centrum Stomatologii Orident (ul. Ługańska 5 w Poznaniu) w dniach 27 października, 17 i 24 listopada oraz 1 grudnia, w godzinach 8-13. Na badania może zgłosić się każdy – wystarczy zadzwonić pod numer 61 870 52 69 lub 608 012 212.

Inne publikacje na ten temat czytaj:

tu: Cisi zabójcy

oraz tutaj: Piłkarze Warty na przeglądzie w Centrum Stomatologii Orident

Zachęcamy do konsultacji i przypominamy, że stomatolog to lekarz nie tylko od zębów.

Dodaj komentarz