Największy pracodawca w Wielkopolsce wstrzymuje produkcję!


Volkswagen Samochody Dostawcze reaguje na pandemię wywołaną koronawirusem i wstrzymuje produkcję samochodów. Regulacje w tym zakresie wejdą w życie od czwartku (19 marca) i będą obowiązywać wstępnie przez dwa tygodnie. Decyzja dotyczy fabryk w Poznaniu i Swarzędzu (Caddy i T6.1), we Wrześni (Crafter) i w Hanowerze (T6.1, Amarok i eCrafter). Podjęte działania dotyczą ok. 24. 000 pracowników.

Powodem wstrzymania produkcji jest ochrona zdrowia wszystkich zatrudnionych osób, niepewna sytuacja na rynkach zbytu lekkich samochodów dostawczych oraz niestabilna sytuacja w obrębie łańcuchów dostaw u poddostawców

Thomas Sedran, prezes zarządu marki Volkswagen Samochody Dostawcze: – Pandemia wywołana koronawirusem wpływa w sposób oczywisty na całą naszą działalność: na łańcuchy dostaw, naszą produkcję, na sprzedaż, na naszych partnerów dystrybucyjnych i serwisowych. W związku z tym po ścisłych uzgodnieniach dokonanych z naszymi radami zakładowymi i w gronie spółek koncernu, Volkswagen Samochody Dostawcze postanowił wstrzymać produkcję we wszystkich trzech ośrodkach produkcyjnych. To jedyna właściwa decyzja, aby również naszych pracowników nie narażać na zbędne zagrożenie ich zdrowia.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz