Najpopularniejsze imiona w Poznaniu w 2017 roku


Jan i Zofia to w minionym roku najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w Poznaniu. Prym wiedzie również Antoni, Jakub, Julia czy Zuzanna. Poza imionami tradycyjnymi rodzice stawiają także na te bardziej nietypowe jak Gleb, Radochna czy Gloria.

W 2017 roku Urząd Stanu Cywilnego w Poznaniu zarejestrował 15 401 urodzeń.

– Dodatkowo mamy także 897 dzieci, które na świat przyszły poza granicami kraju. Łącznie to ponad 16 000 urodzeń, czyli przeszło 700 więcej niż w roku ubiegłym – wyjaśnia Krzysztof Konarski z Urzędu Stanu Cywilnego.

Na poznańskich porodówkach ciągle najbardziej popularne są imiona tradycyjne. Rodzice decydują się na nie z różnych względów.

– Imię, które nadaliśmy swojej córeczce to Urszula. Wybór nie jest przypadkowy. Takie imię nosi moja przyjaciółka, która jest niezwykłą osobą – bardzo ciepłą, pomocną, wrażliwą i z sercem na dłoni. Chciałabym żeby mała Ulka miała podobne cechy jak jej wspaniała ciocia – mówi Martyna Piechocka, mama dwutygodniowej córeczki.

Nie brakuje jednak imion nietypowych. Wśród dzieci urodzonych w 2017 roku jest Gaia, Brayan, Balbina, Gleb, Radochna, Leila, Collin, Owidiusz czy Jutrzenka.

źródło poznan.pl

Dodaj komentarz