Najmodniejsze fryzury i makijaże w weekend na MTP


Najlepsi polscy fryzjerzy i cenione kosmetyczki zaprezentują w Poznaniu najmodniejsze stylizacje tego sezonu. Na targach LOOK&beautyVISION, które odbędą się w weekend 22-23 kwietnia na MTP, podzielą się także swoją wiedzą na temat pielęgnacji i wizażu.  Będzie można też kupić profesjonalne kosmetyki i inne produkty niedostępne w sklepach.

 

Na największe w Polsce targi dla branży kosmetycznej i fryzjerskiej przyjeżdżają profesjonaliści z całego kraju. Różnorodność atrakcji przyciąga też tłumy amatorów nowych trendów, którzy poszukują pomysłu na swój wygląd.

– Nowości od około 400 marek wypełnią dwa olbrzymie pawilony, czyli 3 i 3A. Wystawcy pokażą kosmetyki, akcesoria oraz sprzęt do salonów – zapowiada Ewa Mrożek z Zespołu Promocji i Sprzedaży MTP. – Na ekspozycji pojawią się produkty w promocyjnych cenach, które w większości przypadków są niedostępne w sklepach. Na wielu stoiskach wystąpią znani wizażyści i styliści włosów, którzy doradzą uczestnikom jakie makijaże, kolory i fryzury będą im najlepiej pasować.

Na scenie głównej będzie można natomiast zobaczyć niezwykłe show specjalistów topowych marek, takich jak: Morgans, Goldwell, Moroccanoil, Montibello oraz makijaże zainspirowane światem zwierząt w wykonaniu Joanny Łukasiak. Na scenie odbędzie się również pokaz fundacji Nigdy nie jest za późno pt. „Piękno bez granic”, gdzie w roli modeli wystąpią osoby z zespołem Downa i na wózkach inwalidzkich.

W ramach targów LOOK i beautyVISION organizowane są najważniejsze w kraju mistrzostwa dla profesjonalistów. Wyjątkowo barwnym konkursem dla fryzjerów jest Kreator, który odbędzie się w sobotę.

– Uczestnicy są zachęcani przez Jury do przekraczania granic wyobraźni, stosowania własnych technik i realizacji odważnych wizji. Kreator to nie tylko fryzura, ale także oryginalny i spójny z resztą wizerunku makijaż oraz charakterystyczny ubiór. Tutaj każdy detal ma tu znaczenie! – podkreśla Ewa Mrożek.

Fryzjerzy w ramach różnych kategorii podejmą się m.in. takich wyzwań jak: stylizacja włosów seniorów wzorowana na stylistyce glamour, fryzury dla dzieci inspirowane animacją Pokemon czy buntownicze fryzury gotyckie.

Także w sobotę odbędą się mistrzostwa kosmetyczne w zdobieniu paznokci, makijażu permanentnym i w przedłużaniu rzęs. – Będzie artystycznie i bardzo precyzyjnie. Wszystkie panie, które planują powyższe zabiegi upiększające mają szansę podpatrzeć jaki wzór, kolor i długość są dla nich odpowiednie – zachęca Ewa Mrożek.

Ważnym punktem programu drugiego dnia targów będzie Master of Beauty – Otwarte Mistrzostwa Polski Fryzjersko-Kosmetyczne we Fryzjerstwie, Makijażu Profesjonalnym, w Przedłużaniu i Zagęszczaniu Włosów oraz Stylizacji. Ciekawostką dla mężczyzn będzie na pewno konkurs dla najlepszych barberów. Styliści fryzur i bród, walcząc o tytuł Mistrza Polski, zaprezentują światowe trendy w kreowaniu męskiego wizerunku.

Targi LOOK i beautyVISION to również miejsce podnoszenia kwalifikacji dla przedstawicieli branży. Jednym z dedykowanych im wydarzeń będzie Kongres „Salon Kosmetyczny XXI Wieku”, gdzie specjaliści będą poruszać najciekawsze tematy z zakresu kosmetologii, trychologii oraz zarządzania salonem.

Targi będzie można zwiedzać w sobotę i niedzielę (22 i 23 kwietnia) od godziny 10 do 18. Wejście do pawilonów wystawienniczych będzie możliwe od ul. Głogowskiej. Dla gości otwarte będzie też Wejście Północne A od ul.  Bukowskiej.

Źródło: poznan.pl/Joanna Żabierek/biuro prasowe/MTP

Zdjęcie: Roger Gorączniak/ LOOK&beautyVISION 2016

Dodaj komentarz