Najlepszy kurs Pythona – jak wybrać?


Python to język programowania wysokiego poziomu, który z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób szuka informacji dotyczących jego nauki. Najefektywniejsze kursy Pythona oferują wyłącznie szkoły stacjonarne.

W rankingu TIOBE Python znalazł się na 5. pozycji z największym wskaźnikiem wzrostu w ciągu ostatnich pięciu lat. To doskonały prognostyk na nadchodzące lata. Wzrost popularności zapewnia niesłabnące zapotrzebowanie na programistów Pythona na rynku pracy, których mediana miesięcznego wynagrodzenia oscyluje wokół kwoty 6500 złotych brutto. Młodzi ludzie inwestują w wyspecjalizowane kursy, bo wiedzą że certyfikat ich ukończenia szybko zapewni atrakcyjną pensję.

Kurs stacjonarny

Opinie specjalistów są zgodne ze zdaniem adeptów szkoleń stacjonarnych: żadna inna forma nauki języka programowania nie jest równie efektywna, szybka i prosta, co specjalistyczny kurs. Dlaczego?

Studia informatyczne trwają klika lat, podczas których student zgłębia obszerną wiedzę z rozmaitych dziedzin. Zdecydowana większość przyswojonych z trudem informacji nigdy się w życiu absolwentowi nie przyda.

Samodzielna nauka języka programowania wymaga zorganizowania niezbędnych pomocy naukowych w postaci tutoriali, poradników, książek i prezentacji. Ich poziom bywa bardzo różny i często okazuje się zbyt zaawansowany dla początkującego programisty. To wymusza dalsze poszukiwania, które w efekcie marnotrawią czas i zniechęcają.

Tylko specjalistyczny stacjonarny kurs Python gwarantuje przyswojenie optymalnego zakresu wiedzy, która zostanie racjonalnie wykorzystana w późniejszej pracy zawodowej.

Program kursu został opracowany przez specjalistów po to, by zmaksymalizować postępy adeptów w jak najkrótszym czasie. Autorskie materiały wspomagają proces nauki, a natychmiastowa pomoc trenera motywuje i podnosi poziom zadowolenia kursantów.

Bootcamp

Kurs Python w zorganizowany w trybie Bootcamp jest intensywny i nastawiony przede wszystkim na praktykę. Jego celem jest dostarczenie niezbędnej wiedzy i przydatnych umiejętności osobie, która nigdy dotąd nie miała żadnego kontaktu z jakimkolwiek językiem programowania. Ukończenie bootcampu gwarantuje gotowość do podjęcia pracy na stanowisku młodszego programisty zaraz po ukończeniu kursu. Jak to możliwe?

Bootcampy programistyczne to cykle intensywnych praktycznych szkoleń realizowanych w małych grupach zupełnie tak, jak kursy języków obcych. Luźna atmosfera zachęca do nauki, mała liczba uczestników zapewnia wysoki poziom merytoryczny, a praca w grupie uczy współdziałania niezbędnego w zawodzie programisty.

Czysta teoria w nauce języka programowania jest do niczego niepotrzebna, dlatego na kursie Pythona brak męczących wykładów znanych ze studiów. Wiedzę i umiejętności zdobywa się wyłącznie poprzez praktykę. Stała obecność trenera zapewnia natychmiastową pomoc i motywuje.

Stacjonarny kurs Python jest najskuteczniejszą formą nauki języka programowania wysokiego poziomu. Chcąc natychmiast zacząć zarabiać atrakcyjne kwoty w zawodzie programisty, warto zainwestować w specjalistyczne szkolenie. Taka inwestycja zwróci się bardzo szybko.

Dodaj komentarz