Najlepszy junior świata w Poznaniu


Borna Coric to nazwisko, które wiele mówi kibicom polskiej reprezentacji. Ten zaledwie 17-letni tenisista pokonał w tym roku Jerzego Janowicza podczas meczu Pucharu Davisa w Warszawie. Nadzieja chorwackiego tenisa zadebiutuje w poznańskim challengerze i może sprawić kolejną niespodziankę.

Coric
Przypomnijmy, że o Coricu głośno zrobiło się na początku kwietnia, kiedy to zabłysnął na warszawskim Torwarze, pokonując Jerzego Janowicza przy wyniku 2:6 6:2 7:5 5:7 6:4. Spotkanie to przyczyniło się do porażki polskiej drużyny z Chorwatami w meczu drugiej rundy Grupy I Strefy Euro-afrykańskiej Pucharu Davisa.
Po zakończonym meczu nastolatek przyznał, że był to jego pierwszy pięciosetowy pojedynek, a jednocześnie zdecydowanie najtrudniejsze spotkanie w dotychczasowej karierze. Sam o sobie Coric mówi:  – Staram się zawsze walczyć do końca. Jestem bardzo szybki i to jedna z moich najlepszych cech. Zimą trenowałem z Rafą Nadalem. Nauczyłem się od niego dużo. On jest kapitalnym zawodnikiem i nadal trenuje tak samo jak wcześniej. I chyba właśnie tego się od niego nauczyłem najbardziej. Nie mam wzoru tenisowego. Chcę być sobą, chcę być Borną Coriciem, a nie Nadalem czy kimś innym – tłumaczył Coric dziennikarzowi Eurosportu.
Pochodzący z Zagrzebia nastolatek dobrze zaprezentował się także w ubiegłorocznej edycji Pucharu Davisa, kiedy to udowodnił, że nie czuje tremy w meczach z faworyzowanymi rywalami. Zagrał wyrównane spotkanie z samym Andy Murray’em podczas meczu barażowego o Grupę Światową z Wielką Brytanią, w czasie którego jedna z wymian liczyła rekordową liczbę aż 57 uderzeń!
Coric zaczął grać w tenisa w wieku 5 lat i zdobywał tenisowe szlify w brytyjskich akademiach. Stylem gry przypomina Novaka Djokovica z początków jego kariery. Młody Chorwat odniósł już ogromne sukcesy w swojej kategorii. We wrześniu ubiegłego roku był najlepszym juniorem na świecie! Coric wygrał także US Open do lat 18, osiągnął  w tej kategorii również półfinały Australian Open i Roland Garros oraz ćwierćfinał Wimbledonu. Obecnie gra już tylko turnieje seniorskie, aby zdobywać cenne punkty do rankingu ATP, w którym zajmuje 243 lokatę. W turniejach rangi ITF chorwacki tenisista ma już pięć tytułów i jeden finał.
Coric wystąpi w turnieju głównym Poznań Open dzięki wycofaniu się z imprezy Guilherme Clezara (201 ATP) i Andrei Collariniego (192 ATP). Czy Poznań okaże się kolejnym ważnym przystankiem w tenisowej karierze młodego Chorwata? Przekonamy się już za tydzień.
Fot. www.itftennis.com

O faworytach Poznań Open 2014 piszemy tutaj.

Dodaj komentarz