Najemcy lokali miejskich obsługiwani będą bezpośrednio przez administratorów ZKZL


Najemcy lokali miejskich od 21 sierpnia obsługiwani będą bezpośrednio przez administratorów Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu.

W pięciu dzielnicach Poznania (Wilda, Łazarz, Grunwald, Stare Miasto i Nowe Miasto)  uruchomione zostaną nowe Punkty Obsługi Klienta (POK).  Wprowadzone zmiany znacząco poprawią jakość obsługi oraz usprawnią i przede wszystkim skrócą większość procedur. Dotychczas spółka zlecała zadanie zarządzania lokalami miejskimi firmom zewnętrznym.

Od 2006 roku bezpośrednią obsługą najemców lokali komunalnych w Poznaniu zajmowały się, wyłaniane w przetargach firmy. Przez 11 lat zadanie to realizowały trzy różne przedsiębiorca – od 2006 do 2009 – Feroma sp. z o. o.; do 2013 – Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej S.A i do 2017 – ZZN WAM Sp. z o. o.  Decyzję o zmianie sposobu administrowania poprzedziły liczne analizy, z których wynika, że dzięki nowym POK nie tylko obniżone zostaną koszty zarządzania lokalami, ale poprawi się również jakość obsługi. Jednym z ważniejszych motywów decyzji o zmianie było niezadowolenie mieszkańców z poziomu  dotychczas świadczonych usług. Rezygnując z firm pośredniczących, ZKZL wprowadza zmiany poprawiające jakość obsługi oraz przyśpiesza większość procedur. Usprawniona zostanie obsługa zleceń dotyczących między innymi eksploatacji lokali, zgłoszenia awarii, rozliczania mediów sprawdzania stanu konta lub stanu zadłużenia lokalu.  Wprowadzane są jednocześnie jednolite standardy obsługi klientów ZKZL.

Wprowadzenie nowych Punktów Obsługi Klienta poprzedzone zostaje intensywną kampanią informacyjną. Do wszystkich mieszkań i lokali komunalnych dotrą ulotki i plakaty informujące o nowych lokalizacjach POK, listami ulic przypisanych do obszaru każdego z punktów oraz z danymi kontaktowymi i godzinami pracy każdego z POK. Rozsyłany jest także list przybliżający najemcom ideę zmian. W poznańskich mediach i w Internecie pojawią się komunikaty informujące o nowym sposobie administrowania. Pod specjalnym numerem telefonu Poznań Kontakt 61 646 33 44, mieszkańcy będą mogli uzyskać odpowiedzi na pytania związane z użytkowaniem lokali komunalnych.

NOWE Punkty Obsługi Klienta POK

POK nr 1 – Poznań, ul. Brzask 3       tel. 61 659 67 01

POK nr 2 – Poznań, os. Piastowskie 77        tel. 61 659 67 02

POK nr 3 – Poznań, ul. 23 Lutego 4/6A       tel. 61 659 67 03

POK nr 4 – Poznań, ul. Łozowa 26    tel. 61 659 67 04

POK nr 5 – Poznań, ul. Nehringa 2   tel. 61 659 67 05.

Zdjęcia Hieronim Dymalski

Dodaj komentarz